Kadry Pomorskiego ZPN: Młodsi z tarczą, starsi na tarczy

Kadry Pomorskiego ZPN dnia 20 października rywalizowały z Podlaskim ZPN. Zespół z rocznika 2008 wygrał 1:0, zaś starsi o rok zawodnicy przegrali 0:3. Na półmetku rozgrywek obie nasze drużyny mają po sześć punktów. Spotkania rewanżowe zostaną rozegrane na wiosnę.

Rozgrywki o Puchar im. Kazimierza Górskiego, kategoria wiekowa U-13 (D1 – rocznik 2008)

Pomorski ZPN – Podlaski ZPN 1:0
Bramka:
1:0 - 25' Igor Zyntek

Kadra Pomorskiego ZPN: Jakub Zieliński (Jaguar Gdańsk), Szymon Świadek (KS Dragon Pomorze) – Fabian Ziółkowski (Gedania Gdańsk), Szymon Gościcki (Jaguar Gdańsk), Igor Hasa (Wierzyca Pelplin), Jeremi Iwanicki (Lechia Gdańsk), Igor Zyntek (Jaguar Gdańsk), Szymon Dziedzia (Lechia Gdańsk), Kacper Dawidowski (Pomorze Gdańsk), Filip Szymański (Jaguar Gdańsk), Kacper Pietrak (Gryf Słupsk), Szymon Ignatowicz (Sparta Sycewice), Hubert Hapka (Sparta Sycewice), Natan Sobiech (Lechia Gdańsk), Igor Twarowski (Arka Gdynia)

Arkadiusz Janor: Spotkanie w pierwszej połowie ułożyło się zdecydowanie lepiej dla gospodarzy wtorkowych rozgrywek. Zawodnicy Pomorskiego ZPN mieli zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, tworzyli sytuacje bramkowe, jak również za sprawą Igora Zyntka w 25 minucie spotkania wyszli na zasłużone prowadzenie 1:0.

Druga połowa to bardzo dobra gra gości z Podlasia i słabszy okres gry zawodników z Pomorza, którzy nie mogą zaliczyć drugich czterdziestu minut do udanych.

Patrząc z przekroju trzech spotkań, które Kadra 2008 rozegrała w przeciągu miesiąca śmiało można stwierdzić, iż każdy mecz z wymagającym przeciwnikiem był dla chłopców dobrym sprawdzianem swoich umiejętności. Cieszą na pewno dwie wygrane, ale stąpając twardo po ziemi każdy z zawodników wie i, też podkreślają to trenerzy, jak jeszcze dużo pracy i nauki czeka tych młodych ludzi.

Kolejne spotkania w rundzie rewanżowej rozegrane zostaną w kwietniu oraz maju 2021. Łatwo licząc jest to 6 miesięcy, przez które sporo może się wydarzyć w rozwoju młodego człowieka.

Dziękujemy trenerom klubowym za współpracę oraz trud włożony w codzienną pracę na rzecz młodych sportowców, natomiast zawodnikom życzymy dalszej wytrwałości i nauki piłkarskiego rzemiosła w klubach macierzystych.

W okresie jesienno-zimowym sztab szkoleniowy będzie dalej organizował konsultacje selekcyjne i szkoleniowe, o których informować będziemy na bieżąco.

WYNIKI I TABELA

Rozgrywki i Puchar im. Kazimierza Deyny, kategoria wiekowa U-14 (C2 – rocznik 2007)

Pomorski ZPN – Podlaski ZPN 0:3

Kadra Pomorskiego ZPN: Nowak Kamil - Jesionowski Borys, Potulski Kacper, Winiarski Wiktor, Bladowski Franciszek - Nowak Kacper, Woźniak Julian - Zakrzewski Przemysław, Adkonis Jakub, Brzyski Igor - Belka Euzebiusz
Rezerwowi: Lenc Oskar, Urbański Dominik, Pospieszny Oliwer, Treder Oskar, Śliwowski Oskar, Jóskowski Natan, Recław Szymon

Paweł Wypij: Oczywiście jesteśmy rozczarowani wynikiem, ponieważ nie byliśmy zespołem gorszym. Stworzyliśmy sobie sytuacje, które powinniśmy zamienić na bramki. Taka jest piłka nożna. Zagraliśmy w rundzie jesiennej dobrych 200 minut i na koniec przytrafiło nam się przeciętne 40 minut, które pozostawiają pewien niesmak. Z drugiej strony może lepiej, że taki wynik przytrafił się nam na tym etapie rozgrywek.

Jestem przekonany, że zarówno sztab jak i sami zawodnicy wyciągną z tego meczu wnioski. W perspektywie czasów w jakich żyjemy i rywalizujemy, kolejny mecz o punkty, który odbędzie się za 5-6 miesięcy jest wielką niewiadomą. Selekcja oczywiście jest ciągła i nadal będziemy poszukiwać uzdolnionych zawodników, którym rywalizacja na poziomie kadr wojewódzkich może pomóc w rozwoju indywidualnym.

Dzisiaj chcemy podziękować wszystkim, którzy dokładają swoją cegiełkę do rozwoju każdego reprezentanta. Dziękujemy także przeciwnikom za emocje  w tej rundzie i rywalizacje w duchu fair play. Wszystkim życzymy zdrowia w tym trudnym czasie i do zobaczenia na boiskach.