Ze zmiennym szczęściem w Świeciu

28 kwietnia, w Świeciu mecze mistrzowskie rozegrały Kadry wojewódzkie rocznika 2003 i 2002. W pierwszym meczu młodsi zawodni ulegli gospodarzom 2:0. W drugim spotkaniu padł ten sam wynik, jednak to Pomorzanie zdobyli 3 punkty.

Najpierw zagrali zawodnicy z rocznika 2003. Mecz ocenił trener, Szymon Hartman - Uważam, że mieliśmy naprawdę bardzo dobry początek. Chłopcy atakowali, udało się wypracować nawet sytuacje sam na sam, niestety bramkarz dobrze interweniował. Jak to mówią, niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. W akcji pod naszą bramką, kapitan drużyny chciał przeciąć dośrodkowanie, piłka wpada do siatki i to ustawiło trochę ten mecz. W drugiej połowie, sędzia nie uznał faulu na naszym zawodniku w polu karnym. Za to drużyna gospodarzy po kilku minutach strzela kolejną bramkę. - powiedział.

- Nie czujemy się gorsi, myślę że chłopcy nie odstawali ani trochę, pokazali serce do gry i umiejętności. Gdyby sędzia uznał karnego ten mecz mógłby zakończyć się zupełnie inaczej. Jednak w piłce nożnej trzeba mieć też szczęście, a to było dziś po stronie naszych przeciwników. Teraz skupiamy się na kolejnym meczu. Liczę, że chłopcy zagrają równie dobrze i szczęście będzie im tym razem sprzyjać. - zakończył.

Rocznik 2003: Kujawsko-Pomorski ZPN 2:0 Pomorski ZPN (1:0)

Skład: Jakub Kowynia - Maciej Zagraba, Mariusz Duraj, Michał Leik - Michal Formella, Jakub Kłodaś, Kamil Rusinek - Nikodem Bucior, Mateusz Szwemiński
Rezerwowi: Wojciech Miłaszewski, Tymoteusz Pacuła, Wojciech Pawluk, Jakub Brzezicki, Kacper Skóra, Filip Kołakowski, Stanisław Loch

Zwycięstwo natomiast odniosła Kadra wojewódzka im. W. Smolarka (rocznik) 2002. Po meczu wypowiedział się trener kadry, Paweł Wypij - Dobry mecz w wykonaniu naszego zespołu. Mimo, że do przerwy utrzymywał się wynik zero do zera przewaga naszego zespołu z minuty na minutę rosła. Zawodnicy bardzo dobrze realizowali nasze założenia na ten mecz co skutkowało bardzo dużą ilością sytuacji podbramkowych. Zmiany, które przeprowadzaliśmy napędzały zespół, a poziom naszej gry niezmiennie był wysoki. Widać, że drużyna bardzo dobrze funkcjonuje na boisku i co bardzo ważne poza nim. Zawodnicy wyselekcjonowani także pod kątem charakterologicznym nie odpuszczają w żadnej sytuacji i coraz lepiej ze sobą współpracują. - dodał.

- W dzisiejszym spotkaniu udane debiuty w oficjalnym meczu zaliczyli: Narożny Borys z Lechii Gdańsk, Czochór Jakub z Gryfa Tczew, Górak Kacper z Powiśla Dzierzgoń i Górecki Filip z Chojniczanki Chojnice. Warto także dodać, że Filip Jędrzyński udanie naprawił swój błąd broniąc w ostatniej minucie rzut karny. - ocenił

Przed kadrą im W. Smolarka jeszcze dwa mecze - Jest to pierwszy krok ku zrealizowaniu celu na rundę wiosenną czyli uzyskaniu awansu na Mistrzostwa Polski. Już od jutra zaczynamy przygotowania do kolejnego meczu z kadrą Wielkopolski, które odbędzie się 10 maja w Wągrowcu .-zakończył.

Rocznik 2002: Kujawsko-Pomorski ZPN 0:2 Pomorski ZPN (0:0)
Bramki
: 61' Sadowski, 65' Dobek

Skład:Kacper Czajkowski - Borys Narożny, Adam Szmidke, Oliwier Dobek, Filip Górecki - Bartłomiej Araszewski, Szymon Galikowski - Kornel Przyborowski, Kasper Własny, Michał Sadowski - Marcel Pietrykowski
Rezerwowi: Kacper Tomczak, Bartek Kamiński, Jakub Kałuziński, Jakub Czochór, Kacper Górak, Mateusz Jabłonka, Filip Jędrzyński

Zawodnicy kadry wojewódzkiej im. W. Smolarka dedykują zwycięstwo Kierownikowi Drużyny, Jerzemu Krygierowi - ,,Panie Jurku, wierzymy, że Pan również wygra swój mecz!"