Wyniki I rundy Pucharu Polski

Za nami I runda Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Nie brakowało bardzo wysokich wyników. Rekordziści wbijali przeciwnikom po 16 i 12 bramek. W sumie padły 192 gole. II runda zostanie rozegrana 4 września.

Gdańsk

Większość spotkań kończyła się wysokimi wynikami. Zwycięstwa części drużyn nie podlegały dyskusji i przewaga po ostatnim gwizdku sędziego oscylowała w przedziale 3-6 bramek. Piszemy, części drużyn, bo nie wszyscy zdołali utrzymać wysokie prowadzenie. Wręcz niemożliwego dokonał Sztorm III Kosakowo. Drużyna złożona z zawodników w wieku 16-18 lat szybko objęła dwubramkowe prowadzenie. Norda równie szybko doprowadziła do wyrównania i dokładała kolejne bramki. Po godzinie gry było 7:2 dla Nordy! Pięciokrotnie do bramki trafił Daniel Dettlaff. 7:2, pół godziny do końca meczu. Nagle młodzież się przebudziła i wręcz seryjnie notowała kolejne bramki (4 gole w 6 minut). Zwycięski gol dla Sztormu padł w 90 minucie meczu. Niesamowita sprawa kosakowskiej młodzieży.

Dużo gorzej poszło im kolegom. Otóż Sztorm II Kosakowo podejmował na własnym boisku Celtic Reda. Wynik 1:16 mówi wszystko. Pięć bramek skompletował Mateusz Białk, a jednego gola mniej Mateusz Paszkowski.

Już na pierwszej rundzie swoją pucharową przygodę zakończyli nasi sędziowie. Stowarzyszenie Sędziów Pomorskiego ZPN uległo GKS Żukowo aż 1:6. Przy wyniku 0:0 Jakub Bartlewski nie wykorzystał rzutu karnego nie trafiając w światło bramki. Do przerwy było 1:0 dla ekipy z Żukowa, ale druga połowa obnażyła wszystkie błędy drużyny sędziowskiej i na swoją kolejną szansę muszą poczekać rok.

Od mocnego uderzenia zaczęła Nadmorska Liga Szóstek. W poprzedniej edycji zespół ten awansował do 1/8 finału. Pierwszy mecz pokazał, że i w tym roku będą chcieli grać jak najdłużej. W składzie NL6 znajdują się zawodnicy z przeszłością w ekstraklasie. Grzegorz Niciński i Rafał Murawski zaliczyli po jednej bramce w środowym spotkaniu. Królem polowania na bramki był Łukasz Król – autor pięciu goli.

Centrum Pelplin - WKS Lignowy Szlacheckie 2:5
11' 1:0 – Natan Rupa
14' 1:1 – Paweł Sledź
30' 1:2 – Jacek Ciosek
37' 2:2 – Adrian Dobrzyński
66' 2:3 – Michał Pielecki
83' 2:4 – Mateusz Szołtun (k.)
87' 2:5 – Mateusz Szołtun

Szpak Skórcz - MKP Drzewiarz Szlachta 2:5
8’ 0:1 – Adrian Loryński
16’ 1:1 – Sławomir Kowalewski (k.)
25’ 1:2 – Adrian Loryński
35’ 1:3 – Bogdan Czaja
44’ 1:4 – Adrian Loryński
82’ 1:5 – Dawid Loryński
89’ 2:5 – Sławomir Kowalewski

MKS II Chojniczanka 1930 Chojnice S.A. - Brda Rytel 4:1
6’ 1:0 – Filip Górecki
10’ 1:1 – Mateusz Weyna
65’ 2:1 – Bartosz Pacek
79’ 3:1 – Filip Górecki
90+3’ 4:1 – Mateusz Remiszka

Olimpia Czersk - Unia Presto Stal Klawkowo 1:4
25’ 0:1 – Maciej Draszanowski
35’ 0:2 – Bartosz Cieśliński
41’ 0:3 – Paweł Jagoda
78’ 1:3 – Rafał Szkatuła
90’ 1:4 – Damian Karasiński

Hanza Lider Lniska - Cartusia II Kartuzy 4:1

Gryf Goręczyno - Słupia Sulęczyno 6:2
9' 1:0 – Błażej Kluge
16' 2:0 – Marcin Kolka
31' 3:0 – Marek Szalewski
44' 4:0 – Marcin Kolka
63' 4:1 – Adam Gostkowski
65' 5:1 – Marcin Kolka
68' 5:2 – Adam Gostkowski
82' 6:2 – Michał Regliński

Orzeł Gołubie - Huragan Nowe Polaszki 1:1 (mecz przerwany w 101 minucie z powodu zapadającego zmroku)
74’ 1:0 – Radosław Kabała
89’ 1:1 – Tomasz Kotlewski

Olimpic Skat Gdańsk - Morena Gdańsk 6:2
1’ 1:0 – Mateusz Kaczmarski
14’ 2:0 – Mateusz Kaczmarski
21’ 2:1 – Krzysztof Pliszkowski
23’ 3:1 – Adam Pilch
26’ 4:1 – Mateusz Kaczmarski
70’ 4:2 – Grzegorz Cysewski
72’ 5:2 – Krzysztof Gumuński
83’ 6:2 – Mateusz Kaczmarski (k.)

KP Gdynia – Exclusive Sport Osiczanka Osice 0:6
15' 0:1 – Bartosz Kłos
44' 0:2 – Mateusz Sawicki
70' 0:3 – Grzegorz Gliszczyński
85' 0:4 – Roland Śledziewski
86' 0:5 – Grzegorz Gliszczyński
90+1’ 0:6 – Bartosz Koszykowski (k.)

GTS Juszkowo - Jaguar II Gdańsk 1:6
10' 0:1 – Klaudiusz Filas
38' 1:1 – Patryk Ćwiek (k.)
42' 1:2 – Jakub Roda
54' 1:3 – Yaroslav Moroz
66' 1:4 – Yaroslav Moroz
74' 1:5 – Yaroslav Moroz
78' 1:6 – Piotr Kowalek

Wisła Steblewo - GTS Rokitnica 1:2
67’ 0:1 – Mariusz Wasilewski
75’ 0:2 – Przemysław Borejko
81’ 1:2 – Michał Ziewiec

Stowarzyszenie Sędziów Pomorskiego ZPN - GKS Żukowo 1:6

Marynarka Wojenna RP - UKS 82 Klukowo 4:2

Gdańskie Centrum Edukacji – Santos Gdańsk (GCE wycofało się z rozgrywek)

Sztorm II Kosakowo - Celtic Reda 1:16
6' 0:1 – Marcin Ribakowski
13' 0:2 – Mateusz Paszkowski
21' 0:3 – Krystian Klawikowski
30' 0:4 – Daniel Szotrowski
44' 0:5 – Daniel Szotrowski
50' 0:6 – Mateusz Białk
58' 0:7 – Daniel Szotrowski
62' 0:8 – Mateusz Paszkowski
66' 0:9 – Mateusz Białk
69' 0:10 – Daniel Szotrowski
70' 1:10 – Brajan Macholla
73' 1:11–Mateusz Paszkowski
75' 1:12 – Mateusz Paszkowski
77' 1:13 – Mateusz Białk
80' 1:14 – Mateusz Białk
82' 1:15 – Mateusz Białk
85' 1:16 – Daniel Szotrowski

Norda Karwia – Sztorm III Kosakowo 7:8
6' 0:1 – Kacper Gburek
10' 0:2 – Kacper Kapuściński
13' 1:2 – Daniel Dettlaff
18' 2:2 – Daniel Dettlaff
25' 3:2 – Przemysław Felkner
34' 4:2 – Daniel Dettlaff (k.)
55' 5:2 – Daniel Dettlaff
57' 6:2 – Krzysztof Felkner
60' 7:2 – Daniel Dettlaff
61' 7:3 – Michał Ozga
75' 7:4 – Michał Ozga
76' 7:5 – Kacper Gburek
80' 7: 6 – Oskar Wołosz
81' 7:7 – Michał Ozga
90' 7:8 – Oskar Wołosz

Kaszuby Połchowo – Sokół Strzelno 3:1

Huragan Smolno - KS Dąbrówka Linia 4:0
9’ 1:0 – Maciej Kołowszczyński
45’ 2:0 – Robert Kreft
64’ 3:0 – Michał Miłosz
90+1’ 4:0 – Robert Kreft

Nadmorska Liga Szóstek - Amator II Kiełpino 12:1
8’ 1:0 – Michał Sumionka
11’ 2:0 – Łukasz Król
20’ 2:1 – Jakub Socha
26’ 3:1 – Łukasz Król
39’ 4:1 – Grzegorz Niciński
50’ 5:1 – Siergey Smulin
53’ 6:1 – Łukasz Krzemiński
57’ 7:1 – Sergey Smulin
66’ 8:1 – Łukasz Król
73’ 9:1 – Łukasz Król
74’ 10:1 – Łuksaz Król
81’ 11:1 – Mateusz Szerechan
88’ 12:1 – Rafał Murawski

Unia 1922 Tczew – wolny los

Słupsk

Sędziowie z Podokręgu Słupsk swój mecz zagrają w środę 28 sierpnia. Natomiast w rozegranych spotkaniach nie brakowało bramek, wysokich wyników i nieco bardziej wyrównanych konfrontacji. Grad bramek w Kołczygłowach (5 bramek Damiana Jakubka), Kończewie i Słupsku.

Kolegium Sędziów Słupsk - KS Zaleskie 4:3
5' 0:1 - Michał Jaskólski (k.)
10' 1:1 - Hubert Sawicki
30' 2:1 - Łukasz Dawidowicz
34' 2:2 - Piotr Bokacz
49' 3:2 - Hubert Sawicki
67' 4:2 - Przemysław Pagacz
80' 4:3 - Piotr Dys

GKS Kołczygłowy - Kaszubia II Studzienice 2:8
16' 0:1 – Damian Jakubek
21' 0:2 – Damian Jakubek
26' 0:3 – Tomasz Zaborowski
32' 1:3 – Dawid Bartków
58' 1:4 – Damian Jakubek
70' 1:5 – Klaudiusz Szultka
79' 1:6 – Damian Jakubek
80' 1:7 – Damian Jakubek
86' 2:7 – Oskar Leik
90' 2:8 – Patryk Lorbiecki (k.)

Bizon Wolinia - Zenit Redkowice 2:4
39’ 0:1 – Mariusz Pych
45’ 0:2 – Bartłomiej Górski
65’ 1:2 – Adam Mielewczyk
69’ 1:3 – Arkadiusz Górski (k.)
74’ 1:4 – Mateusz Grota
84’ 2:4 – Karol Leśnikowski

Granit Kończewo - Słupia Charnowo 8:4
12' 0:1 –Wojciech Bernatek
17' 1:1 – Rafał Sosnowski
25' 2:1 – Patryk Roszak
33' 2:2 – Piotr Szumski (k.)
40' 2:3 – Wojciech Bernatek
56' 3:3 – Tomasz Kunicki
60' 4:3 – Cezary Rudnik
62' 5:3 – Cezary Rudnik
70' 6:3 – Patryk Roszak
76' 6:4 – Damian Bernate
83' 7:4 – Rafał Sosnowski
87' 8:4 – Marcin Mościbrodzki

Błękitni Motarzyno - Urania Udorpie 2:0
5’ 1:0 – Kamil Komar (k.)
8’ 2:0 – Szymon Szczur

Diament Trzebielino - Szansa Siemianice 3:1
12’ 1:0 – Piotr Michalak
31’ 1:1 – Anton Makuś (k.)
70’ 2:1 – Mateusz Nestor
88’ 3:1 – Mateusz Nestor

Gryf II Słupsk S.A. - Rowokół Smołdzino 7:0
25' 1:0 – Jakub Hołowienko
30' 2:0- Rafał Wilga
31' 3:0 – Kacper Zalewski
43' 4:0 – Kacper Zalewski
64' 5:0 – Rafał Wilga
69' 6:0 – Kamil Klimas
78' 7:0 – Jakub Hołowienko

Malbork

Powiśle Pawlice-Rakowiec pokazało, że warto zawsze grać do końca. Lisovia bardzo szybko wyszła na dwubramkowe prowadzenie i wynik ten utrzymywał się do 70 minuty. Ostatnie fragmenty spotkania należały do Powiśla. Trzy strzelone bramki przechyliły szalę zwycięstwa na ich korzyść i tym samym uzyskali awans do II rundy.

Kanonadę strzelecką zaprezentował Grom II Nowy Staw. Nic dziwnego, bowiem zespół ten jest złożony głównie z zawodników grających na co dzień w rozgrywkach III ligi.

Lisovia Lisewo - Powiśle Pawlice-Rakowiec 2:3
1’ 1:0 – Piotr Pączek
7’ 2:0 – Łukasz Chmielewicz
70’ 2:1 – Sebastian Piętak
80’ 2:2 – Filip Maziarz
84’ 2:3 – Jakub Pawiński

Supra Kwidzyn - Jurand Lasowice Wielkie 5:0
18’ 1:0 – Mateusz Szewczak
51’ 2:0 – Mateusz Szewczak
62’ 3:0 – Patryk Obiała
74’ 4:0 – Przemysław Lewandowski
79’ 5:0 – Mateusz Górka

Grom II Nowy Staw - Błękitni Kmiecin 12:0
19’ 1:0 – Piotr Zaleski
30’ 2:0 – Tomasz Grabowski
34’ 3:0 – Tomasz Grabowski
40’ 4:0 – Robert Wesołowski
51’ 5:0 – Piotr Jaworski
61’ 6:0 – Dawid Zieliński
68’ 7:0 – Dariusz Staniaszek
78’ 8:0 – Sebastian Gwóżdż
80’ 9:0 – Robert Zieliński
83’ 10:0 – Jakub Janowski
87’ 11:0 – Dawid Zieliński
88’ 12:0 – Robert Zieliński