Sztorm AWFiS Vice-Mistrzem Polski U19

​W turnieju rozgrywanym na obiektach w Sosnowcu i Będzinie w dniach 25 czerwca - 1 lipca młode ,,Sztormówki" straciły tylko jedną bramkę, którą zdobył zwycięzca tych Mistrzostw AZS Wrocław. Przegrywając dopiero w fiale zawodniczki z Gdańska zapewnily sobie historyczne Wice-Mistrzostwo Polski.

Najlepszą bramkarką turnieju uznano Magdę Kołacz a najsympatyczniejszą, Karolinę Wierzbicką. Tytuł najlepszej piłkarki i strzelczyni trafiły do Wrocławia. Sztorm okazał się niezwykle niebezpieczny podczas stałych fragmentów gry, zdobywając wszystkie bramki w turnieju właśnie dzięki temu elementowi gry.

Piłkarki Sztormu w rozgrywkach grupowych trafiły na zespół Stilonu Gorzów, Tarnovii Tarnów oraz Mistrza Polski w tej kategorii Medyka Konin. Remis w spotkaniu ze Stilonem, wygrana nad Tarnovią, sprawiły, że aby zagrać w finale nadmorskie piłkarki musiały pokonać Medyk, który nie przegrał spotkania w tej kategorii wiekowej od wielu lat. Udało się tego dokonać i po zwycięstwie 1:0 Sztormówki sobie miejsce w finale.

Komplet wyników

- Wicemistrzostwo Polski obok awansu do Ekstraligi jest największym sukcesem klubu, co prawda zdobywaliśmy złoto w kategorii U16, ale w dziewiętnastkach tak wysoko nie byliśmy nigdy. Tak dobre wyniki na Mistrzostwach nie byłyby możliwe gdyby nie wsparcie pana Marka Mackiewicza za które bardzo dziękujemy.

W ostatnim spotkaniu turnieju Wrocławianki objęły prowadzenie w 20. minucie po uderzeniu Wąsowskiej. Przeciwnik Sztormu, miejsce w finale zapewnił sobie już po drugiej kolejce i dysponując szerszą kadrą mógł pozwolić sobie na zmiany w składzie w tym spotkaniu. Mając kilka okazji do podwyższenia wynik się nie zmieniał, a Sztormówki w ostatniej minucie spotkania całą drużyną znalazły się w polu karnym przeciwniczek, jednak w powietrznym pojedynku lepsze okazały się Azsiaczki.