Jubileusz Janusza Kupcewicza

Janusza Kupcewicza nie trzeba przedstawiać nikomu, legenda Arki Gdynia obchodziła w sobotę swoje 60-te urodziny. O godz 13:00 na płycie boiska Stadionu Miejskiego w Gdyni spotkali się zaproszeni goście, wśród nich rodzina i przyjaciele jubilata, by po piłkarsku uczcić zbliżający się 6 grudnia, bowiem tego dnia Janusz Kupcewicz skończy 60 lat. Nie zabrakło wszystkiego co powinno być na takiej uroczystości, były życzenia, prezenty i oczywiście bramki.

Zanim rozpoczęto gre Janusz Kupcewicz, nie kryjąc wzruszenia, podziękował za umożliwienie organizacji jubileuszu na Stadionie Miejskim, przybyłym gościom za za obecność, a kibicom za okazaną sympatie i wsparcie podczas kariery. W związku z tym iż była ta impreza urodzinowa, nie obyło się bez życzeń i prezentów, które z uśmiechem na twarzy przyjął szanowny Jubilat. List gratulacyjny od Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, który wydarzenie objął honorowym patronatem, odczytała pani Joanna Zielińska. Wśród prezentów znalazł się okolicznościowy puchar i koszulka z nazwiskiem i nr 60 na plecach.

Naprzeciwko siebie na płycie boiska stanęły dwa składy: ,,Drużyna Kupcewicza” w żółtych strojach oraz ,,Goście Kupcewicza” w białych trykotach. Grano dwie połowy każda, po 30 min, zmiany ,,lotne”. Składy zespołów prezentowały się następująco :

"Drużyna Kupcewicza": Jarosław Krupski - Sebastian Kupcewicz, Arkadiusz Kupcewicz, Michał Kupcewicz, Janusz Kupcewicz II Młodszy, Tomasz Krauza, Rafał Damps, Piotr Karczewski, Marek Dąbkowski, Grzegorz Niciński, Grzegorz Witt, Rafał Siemaszko, Dariusz Ulanowski, Andrzej Sobczyk, Krzysztof Sobieraj, Krystian Faltyński, Wojciech Pertkiewicz, Krzysztof Rybicki,  Janusz Kupcewicz.

Trenerzy: Michał Globisz, Edward Klejndinst

"Goście Kupcewicza":  Arkadiusz Zagórski (Mateusz Michniewicz) -  Andrzej Voigt, Ireneusz Stencel, Tomasz Mazurkiewicz, Jacek Karnowski, Radosław Michalski, Kacper Waranecki, Roman Walder, Dariusz Hebel, Waldemar Dampc, Zbigniew Żelazowski, Michał Renusz, Patrik Lomski, Tadeusz Socha.

Trenerzy: Marian Geszke, Józef Gładysz

Jak widać zespoły były międzypokoleniowe. Na boisku pojawili się synowie Jubilata,  zawodnicy Arki z różnych okresów czasu (mi.n. Dariusz Ulanowski z największą ilością występów w historii klubu),a także dzisiejszych (Lomski, Renusz, Siemaszko, Sobieraj, Socha). Wśród zawodników grających w meczu pojawili się również Prezes Pomorskiego ZPN Radosław Michalski, Prezydent Sopotu Jacek Karnowski, czy Prezes Arki Wojciech Pertkiewicz.

Pierwsza połowa była stosunkowo spokojna, tempo doniosłe, a sytuacji bramkowych nie widzieliśmy w nadmiarze.  Mecz zaczął się leniwie, sytuacji bramkowych w pierwszej połowie nie wiele. Dopiero po 20 min gry M. Renusz mierzonym strzałem pokonał Jarosława Krupskiego. ,,Goście” mogli podwyższyć jednak dwukrotnie Dariusz Hebel musiał obejść się smakiem. Krótko przed przerwą Zespół Kupcewicza mógł wyrównać, ale nieznacznie chybił Grzegorz Niciński.

Druga połowa to już zupełnie inne widowisko. Najpierw po 5 minutach gry, po trafił Michał Kupcewicz. Drużyna Kupcewicza poszła za ciosem i po główce Nicińskieo wyszła na prowadzenie. ,,Goście” jednak nie pozostali dłużni. Tomasz Mazurkiewicz, po dobitce w sytuacji sam na sam doprowadza do remisu. Na kilka minut przed meczem honoru gospodarza obronił syn Janusza Kupcewicza, Arek, który asystował przy dokładnym strzale Siemaszki. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem ,,Żółtych”.

Drużyna Kupcewicza 3:2 Goście Kupcewicza (0:1)

Bramki: Michał Kupcewicz 36, Grzegorz Niciński 41, Rafał Siemaszko 58 - Michał Renusz 21, Tomasz Mazurkiewicz 47