Jeden zespół z Pomorza zagra w półfinale Pucharu Polski

Co najmniej jeden zespół z Pomorza zagra w półfinale Pucharu Polski - w ćwierćfinale Drutex Bytovia zmierzy się bowiem z Arką. W 1/8 finału bytowianie pokonali 3:0 Śląsk Wrocław, a gdynianie wygrali 2:1 w Ostrowcu Świętokrzyskim z KSZO.

W Ostrowcu Świętokrzyskim trener żółto-niebieskich Grzegorz Niciński zdecydował się, podobnie jak w poprzednich pucharowych spotkaniach, wystawić rezerwowy skład. Zmiennicy ponownie nie zawiedli i wyeliminowali lidera grupy czwartej III ligi. W dodatku w 77. minucie, przy stanie 2:1, bramkarz Arki Pavels Steinbors obronił rzut karny egzekwowany przez Klaudiusza Łatkowskiego.

Skuteczną interwencją po strzale z 11. metrów popisał się również bardzo dobrze dysponowany golkiper Drutex-Bytovii Gerard Bieszczad, który pod koniec pierwszej połowy, przy prowadzeniu jego zespołu 2:0, nie dał się pokonać hiszpańskiemu napastnikowi Sito Rierze. W przeciwieństwie do gości piłkarze z Bytowa nie mieli większych problemów ze skutecznością. Najpierw w 11. minucie po uderzeniu Marka Opałacza Piotr Celeban podbił piłkę głową, czym zmylił własnego bramkarza, a w 33. minucie po zagraniu ręką Filipe Goncalvesa rzut karny zamienił na gola Łukasz Wróbel.

Gospodarze dobili rywali w 67. minucie. Zaczęło się od straty Kamila Dankowskiego, następnie świetnym podaniem popisał się Jakub Bąk, a Mateusz Klichowicz wykorzystał nieporozumienie pomiędzy Mariusz Pawełkiem, który niepotrzebnie wybiegł poza pole karne oraz Celebanem i spokojnie skierował piłkę do opuszczonej bramki.

Ćwierćfinałowe mecze zaplanowano 26 października i 30 listopada, ale dokładne terminy zostaną podane później. Pierwsze spotkanie tej pary odbędzie się w Bytowie, a rewanż w Gdyni.

Szansę na awans do ćwierćfinału ma także kolejna pomorska drużyna. We wtorek o godzinie 17.45 Chojniczanka Chojnice podejmie Wisłę Kraków i jeśli wyeliminuje „Białą Gwiazdę” to w kolejnej rundzie zmierzy się z Lechem Poznań. „Kolejorz” wygrał w Chorzowie 3:0 z Ruchem.

Niespodziankę in minus sprawili natomiast piłkarze Lechii Gdańsk, którzy odpadli w wyjazdowej konfrontacji z szóstym zespołem II ligi Puszczą Niepołomice. Po 90. minutach był remis 1:1, rozstrzygnięcia nie przyniosła też dogrywka, ale w rzutach karnych lepsi 4:2 okazali się gospodarze.