[FOTO]: ,,Na wiosnę będziemy walczyć o Mistrzostwa Polski"

W meczu towarzyskim 3 lutego 2016 roku, na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni Kadra młodziczek Pomorskiego ZPN pokonała rówieśniczki z Mazowsza 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu strzeliła, tuż przed końcem pierwszej połowy, zawodniczka Olimpico Malbork, Katarzyna Deranek.

Mecz jest wynikiem obozu przygotowawczego kadr żeńskich Mazowieckiego ZPN, który odbywa się w Jastrzębiej Górze. Szkoleniowcy skontaktowali się i umówili na sparing w dogodnym terminie. W tempie ekspresowym trener Karol Złonkiewicz powołał 17 zawodniczek z 12 pomorskich klubów. Warto zaznaczyć, że około połowa zawodniczek jest z rocznika 2004. Na jesieni, tej bardzo młodej kadrze, nie udało się wygrać żadnego meczu. Pierwszy mecz zremisowały z Zachodniopomorskim ZPN, potem niestety porażka z kadrą województwa Lubuskiego i na koniec remis na wyjeździe z faworytkami grupy czyli kadrą Wielkopolski. Rundę jesienną ukończyły na 3. pozycji z 2 pkt. na koncie i minimalną stratą do pierwszego miejsca. - Podjęliśmy decyzję o wprowadzaniu do kadry młodszych dziewczyn ze względu na to, że w roczniku 2003 jest mało zawodniczek na odpowiednim poziomie, ale dziś widać że dziewczyny się zgrały i tworzą coraz lepszy zespół - powiedział trener, Karol Złonkiewicz.

Spotkanie zaczęło się od ataków kadry Mazowieckiego ZPN. Dopiero po jakimś czasie reprezentantki Pomorza zaczęły regularnie przeprowadzać akcje ofensywne. Tuż przed końcem pierwszej połowy jedna z nich zakończyła się powodzeniem. Po zespołowej akcji, strzałem z kilku metrów bramkę zdobyła Katarzyna Deranek. Druga połowa to w dużej mierze ofensywa drużyny przyjezdnej i kilka kontrataków gospodyń. Ostatecznie do końca meczu żaden z zespołów nie zdobył drugiej bramki w meczu i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0. - Na pewno cieszy wynik, bo dziewczyny w poprzednich meczach remisowały lub minimalnie przegrywały. W tym meczu pokazały, że potrafią wygrywać i na wiosnę będziemy walczyć, żeby pojechać na Mistrzostwa Polski - zadeklarował trener kadry Pomorskiego ZPN.

Warto zaznaczyć, że mecz obserwowała selekcjonerka Reprezentacji Polski U17, Nina Patalon

Pomorski ZPN 1:0 Mazowiecki ZPN (1:0)

Bramka: Katarzyna Deranek '29

Skład: Emilia Grzaczkowska Emilia (Sztorm Gdynia) - Julia Ustarbowska (MKS Władysławowo), Martyna Talar (AP LG), Natalia Dudzińska (AP Banino), Sandra Marszałek (Sztorm Gdynia), Julia Jędrzejewska (Olimpico Malbork), Oliwia Zommer (Olimpico Malbork), Weronika Lewandowska (KS Sulmin),  Magda Plińska (AP LG), Amelia Mrozewska ( AP LG), Katarzyna Deranek (Olimpico Malbork)

Rezerwa: Nikola Kankowska (GOSRiT Luzino), Joanna Bobkowska Joanna (Sztorm Gdynia), Kinga Bolimowska (Pokolenia Lechii Gdańsk)