4. kolejka: IV liga RWS Investment Group

Po czterech kolejkach trzy zespoły zgromadziły komplet punktów. Rewelacyjnie spisuje się beniaminek z Kartuz. Pierwsze punkty Pogoni Lębork i Lipniczanki Lipnice. Bez zdobyczy punktowej jeszcze Jantar Ustka.

Jantar był bardzo bliski zdobycia pierwszego punktu w sezonie, ale Jaguar w doliczonym czasie przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zwycięstwo gdańszczanom zapewnił Krzysztof Garczewski. Pierwsze potknięcie zaliczyły rezerwy Arki Gdynia. Gdynianie długo prowadzili 1:0, jednak spadkowicz doprowadził do remisu na cztery minuty przed końcem.

Nie może przełamać się Lechia II Gdańsk. Czwarty mecz i jeszcze bez zwycięstwa. W dorobku na razie tylko jeden punkt. W tej serii spotkań Wda pewnie ograła biało-zielonych.

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą GKS Przodkowo, Kaszubia Kościerzyna i Cartusia Kartuzy. Zespołowi z Przodkowa komplet punktów zapewnili nowi zawodnicy Michał Szałek i Mateusz Łuczak. Pierwszy latem przeniósł się z Gryfa Słupsk, zaś drugi z pożegnał się z Radunią Stężyca. Kaszubia to na razie najbardziej bramkostrzelny zespół. Średnio strzelają cztery gole na mecz. Tym razem oberwało się GKS Kowale, które uległo podopiecznym Pawła Budziwojskiego 0:3. Nadspodziewanie dobrze spisuje się beniaminek Cartusia Kartuzy. W zeszłym sezonie rzutem na taśmę wywalczyli awans do IV ligi i na razie się nie zatrzymują. Licząc poprzednie rozgrywki, to ich siódme zwycięstwo z rzędu. Ostatni raz punkty stracili 1 czerwca remisując z Czarnymi Pruszcz Gdański 1:1.

Pierwsze punkty zdobyli Pogoń i Lipniczanka. Zespół z Lęborka sprawił niespodziankę wygrywając w Gniewinie 2:1. O zwycięstwie zadecydował gol Damiana Podkańskiego, pozyskanego latem z Jaguara Gdańsk. Lipniczanka swoje pierwsze punkty również wywalczyła na terenie przeciwnika. Zespół Tomasza Mielewczyka pokonał innego beniaminka – Gwiazdę Karsin.

Jantar Ustka – Jaguar Gdańsk 2:3
18’ 0:1 – Radosław Szuba
23’ 0:2 – Radosław Szuba
41’ 1:2 – Bartłomiej Oleszczuk
44’ 2:2 – Maciej Dawid
90+2’ 2:3 – Krzysztof Garczewski

Wierzyca Pelplin – Arka II Gdynia 1:1
69’ 0:1 – Dawid Blok
86’ 1:1 – Daniel Sławiński (k.)

Wda Lipusz – Lechia II Gdańsk 3:0
20’ 1:0 – Adrian Wysiecki
22’ 2:0 – Patryk Kubiszewski
65’ 3:0 – Krzysztof Cysewski (k.)

KTS-K Wikęd Luzino- GKS Przodkowo 1:3
21’ 0:1 – Michał Szałek
25’ 1:1 – Mateusz Dąbrowski
61’ 1:2 – Mateusz Łuczak (k.)
74’ 1:3 – Michał Szałek

GKS Kowale – Kaszubia Kościerzyna 0:3
16’ 0:1 – Kamil Sikora
44’ 0:2 – Tomasz Tuttas
59’ 0:3 – Szymon Rychłowski

Stolem Gniewino – Pogoń Lębork 1:2
19’ 1:0 – Mateusz Dampc
35’ 1:1 – Przemysław Kostuch
42’ 1:2 – Damian Podkański

Powiśle Dzierzgoń – Gryf Słupsk 1:1
45’ 1:0 – Patryk Lewandowski
83’ 1:1 – Daniel Piechowski

Gwiazda Karsin – Lipniczanka Lipnica 2:4
3’ 0:1 – Artur Rzepiński
60’ 0:2 – Artur Wojach
72’ 0:3 – Łukasz Chylewski
81’ 1:3 – Remigiusz Lipski
85’ 1:4 – Łukasz Chylewski
90+4’ 2:4 – Paweł Arndt (k.)

Cartusia Kartuzy – Gedania Gdańsk 2:0
8’ 1:0 – Marek Dawidowski
51’ 2:0 – Marek Dawidowski