17. kolejka IV ligi "RWS Investment Group"

Aż 47 bramek padło w siedemnastej kolejce IV ligi „RWS Investment Group”. Średnio więc na jedno spotkanie przypadało 5 bramek. Kibice nie mogli się nudzić. Ostatnia seria gier przyniosła między innymi zmianę na fotelu lidera.

W ostatniej kolejce IV ligi „RWS Investment Group” spotkały się dwa najlepsze zespoły. Arka II Gdynia podejmowała GKS Przodkowo. Gdynianie mieli dwa punkty przewagi i do tytułu mistrza jesieni wystarczył im remis. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 2:0 zespołu z Przodkowa, który na finiszu rundy jesiennej nie zwykł się mylić. W czterech ostatnich meczach podopieczni trenera Piotra Wnuka Lipińskiego zainkasowali komplet punktów i tym samym przesunęli się z czwartej na pierwszą pozycję. Po trzynastu kolejkach Arka II była liderem i miała sześć punktów nad GKS. Rezerwy Arki jednak w trzech meczach pogubili punkty (dwa remisy i porażka) i przerwę zimową spędzą na drugim stopniu podium.

Na najniższym stopniu podium rundę jesienną zakończył Gryf Słupsk. Słupszczanie po pół godzinie gry ustalili wynik spotkania. Gryf traci trzy punkty do lidera, więc runda wiosenna zapowiada się bardzo ciekawie. Zawodnicy trenera Grzegorza Bednarczyka są jedynym zespołem, który nie przegrał spotkania. Ich bilans to 10 zwycięstw i 7 remisów.

Ze stratą pięciu punktów do lidera na czwartym miejscu znajduje się Kaszubia Kościerzyna, która przełamała serię trzech meczów bez zwycięstwa. W Gdańsku z Jaguarem wygrała 5:1. Jaguar pozostaje w trudnym położeniu. Zimę gdańszczanie spędzą w strefie spadkowej.

Najlepszym zespołem, patrząc tylko na sześć ostatnich spotkań, jest Stolem Gniewino, który wygrał wszystkie sześć spotkań. Na zakończenie rundy Stolem pewnie pokonał Cartusię 4:0. Dla beniaminki IV ligi była to runda w kratkę. Pięć zwycięstw z rzędu, sześć porażek z rzędu, trzy remisy z rzędu. Trzy ostatnie mecze to zwycięstwo, remis i porażka.

Z przytupem rundę jesienną zakończyli zawodnicy Lechii II Gdańsk. Młodzież w połączeniu z doświadczonymi zawodnikami rozgromiła 8:0 Jantara Ustkę. Czterokrotnie na listę strzelców wpisał się Jakub Arak. Z hat-trikiem mecz zakończył Maciej Gajos.

Okazałe zwycięstwo zaliczyli również zawodnicy z Luzina. 5:0 pokonali zajmującą ostatnie miejsce Lipniczankę Lipnica. Bramkami podzielili się Mateusz Dąbrowski (3) i Krystian Opłatkowski (2). Lipniczanka musi ostro przepracować okres zimowy, by realnie myśleć o utrzymaniu się w gronie czwartoligowców.

Aż dziewięć goli padło w meczu GKS Kowale – Gedania Gdańsk. Gedania prowadziła 3:0 i 4:1. Na osiem minut przed końcem Mariusz Jary zmniejszył straty do jednej bramki i zrobiło się 4:3. Zapowiadała się emocjonująca końcówkę, ale gdańszczanie opanowali nerwy, dołożyli dwa gole i w efekcie wrócili do trzybramkowego prowadzenia, którego już nie oddali. Gedania odnotowała dobrą końcówkę pierwszej rundy. W pięciu ostatnich meczach zdobyła 10 punktów. Dzięki temu oddaliła się od strefy spadkowej.

Na brak bramek nie mogli narzekać kibice w Dzierzgoniu, którzy jednocześnie przeżywali huśtawkę nastrojów. Powiśle szybko objęło prowadzenie, co nie specjalnie zraziło zawodników Gwiazdy Karsin, którzy po zmianie stron doprowadzili do remisu i następnie zdołali wyjść na prowadzenie w 73 minucie spotkania. Ostatni fragment meczu jednak należał do Powiśla, którzy w odstępie siedmiu minut strzelili trzy bramki i tym samym ostatecznie pokonali Gwiazdę 4:2.

W pozytywnych nastrojach rundę jesienną zakończyła Wierzyca Pelplin, która pokonała 4:1 Pogoń Lębork. Wierzyca tym samym zrównała się punktami z Pogonią i wskoczyła do pierwszej dziesiątki. Pogoń spadła z szóstego miejsca na dziesiąte. W środkowej części tabeli panuje spory ścisk, więc jeszcze przed nami wiele roszad. Pogoń pierwszy raz w tej rundzie straciła więcej niż trzy bramki.

Arka II Gdynia – GKS Przodkowo 0:2
0:1 38’ Łukasz Stasiak
0:2 59’ Krystian Patok

Wda Lipusz – Gryf Słupsk 0:2
0:1 26’ Krzysztof Wańdzio
0:2 33’ Kacper Jendruch

Jaguar Gdańsk – Kaszubia Kościerzyna 1:5
0:1 6’ Sebastian Wąs