15. kolejka: IV liga RWS Investment Group

W spotkaniu Lechii II i Kaszubii padł bezbramkowy remis. Zespół z Kościerzyny grał przez pół godziny z przewagą jednego zawodnika, ale nie skorzystali na tym i drużyny podzieliły się punktami.

O krok od sprawienia sporej niespodzianki był Jantar Ustka, który w Przodkowie grał z GKS. Gospodarze szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie i wydawało się, że trzy punkty przyjdą im bardzo łatwo. Mecz trwa jednak 90 minut i Jantar wziął się do pracy. Na gola kontaktowego Jantara odpowiedzieli zawodnicy z Przodkowa i ponownie zrobiło się dwubramkowe prowadzenie. Po zmianie stron Jantar doprowadził do remisu i zapowiadała się ciekawa końcówka. Łukasz Stasiak został sprowadzony latem do Przodkowa, by właśnie w trudnych przesądzić losy meczu na korzyść swojej drużyny. Jego gol w 83 minucie zapewnił 3 punkty ekipie z Przodkowa.

Strata GKS Przodkowo do lidera utrzymała się na poziomie 4 punktów. Arka II Gdynia również po turbulencjach wygrała swoje spotkanie. Gol na 2:1 w meczu z Pogonią Lębork padł na kwadrans przed końcem.

Zwycięską serię kontynuuje Stolem (3:0 z Powiślem). To jego czwarte zwycięstwo z rzędu, a w ostatnich ośmiu meczach wygrywali siedmiokrotnie. Do lidera jednak jeszcze spory dystans, który wynosi 10 punktów. Ważą na tym zgubione punkty na początku sezonu.

Potknięcia nie udało się uniknąć Gryfowi. Słupszczanie dwukrotnie przegrywali z Jaguarem i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. Gryf traci do lidera 7 punktów. Jaguar czyni postępy. To czwarty kolejny mecz bez porażki, ale wśród tych czterech pojedynkach padły aż trzy remisy. Choć do końca sezonu jeszcze daleka droga, to gdańszczanie będą potrzebować zwycięstw, by pozostać w gronie czwartoligowców. Pierwsze kroki poczynione – brak porażek.

Na ostatnim miejscu wciąż Lipniczanka, która w tej kolejce miała spore szanse na zwycięstwo. Zespół z Lipnicy prowadził do 77 minuty 2:1. Ostatni fragment meczu był jednak zabójczy w wykonaniu Wierzycy, która strzeliła trzy bramki i zwyciężyła 4:2.

Po dziewięciu meczach bez zwycięstwa Cartusia Kartuzy sięgnęła w końcu po komplet punktów. Jedynego gola w meczu z zespołem z Luzina strzelił Adrian Raulin.

Lechia II Gdańsk – Kaszubia Kościerzyna 0:0

GKS Przodkowo – Jantar Ustka 4:3
1:0 4’ Krystian Patok
2:0 7’ Łukasz Stasiak
2:1 24’ Maciej Miecznikowski
3:1 29’ Krystian Patok
3:2 53’ Maciej Dawid
3:3 63’ Maciej Miecznikowski