13. kolejka: IV liga RWS Investment Group

GKS Przodkowo złapało zadyszkę i przegrało drugie spotkanie z rzędu. Tym samym na przestrzeni dwóch tygodni zanotowali spadek z pierwszej na czwartą pozycję i do lidera tracą już sześć punktów. Pogromcą GKS okazała się Pogoń Lębork, dla której było to trzecie zwycięstwo z rzędu. Po kiepskim starcie Pogoń pnie się w górę tabeli – 5 kolejka: piętnaste miejsce, 13 kolejka: szóste miejsce. Lęborczanie są w formie. Tydzień temu pokonali również faworyzowaną drużynę, a była nim Kaszubia Kościerzyna.

W tej kolejce Kaszubia z kompletem punktów. Zwycięstwo 3:1 z Jantarem Ustka nie przyszło jednak łatwo, ponieważ od 25 minuty to Jantar prowadził 1:0. Kaszubia strzeliła gola do szatni, a po zmianie stron przechyliła losy meczu na swoją korzyść.

Mówi się, że suma szczęścia równa się zero. Przed tygodniem Cartusia w 90 minucie doprowadziła do remisu i przełamała serię sześciu porażek. W tej kolejce zespół z Kartuz w meczu przeciw Wierzycy Pelplin w 77 minucie podwyższył prowadzenie na 2:0 i wydawało się, że już krzywda im się stać nie może. W dodatku również od 77 minuty rywale grali w osłabieniu. Wierzyca jednak walczyła do końca i strzeliła kontaktowego gola w 87 minucie, a do remisu doprowadziła w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Seria Cartusii bez wygranej wynosi już 8 spotkań.

Fotel lidera utrzymała Arka II Gdynia, która pokonała 2:1 ostatni zespół w tabeli Lipniczankę Lipnica. Dwa gole dla gdynian strzelił Mateusz Zbiranek.

Czołówka klasyfikacji króla strzelców:
10Mateusz Borowski (Gwiazda Karsin), Maciej Miecznikowski (Jantar Ustka), Daniel Sławiński (Wierzyca Pelplin)
9 Mateusz Wachowiak (Stolem Gniewino)
8 – Łukasz Stasiak (GKS Przodkowo), Łukasz Racki (Wierzyca Pelplin), Mateusz Dampc (Stolem Gniewino), Tomasz Tuttas (Kaszubia Kościerzyna), Przemysław Żukowski (Gedania Gdańsk)
7 – Jakub Wilczyński (Arka II Gdynia), Paweł Rypel (Cartusia Kartuzy), Mateusz Łuczak (GKS Przodkowo), Patryk Lewandowski (Powiśle Dzierzgoń), Przemysław Kostuch (Pogoń Lębork), Krystian Opłatkowski (KTS-K Wikęd Luzino)
6Jeremiasz Grela (Wda Lipisz),

Arka II Gdynia: 7 - Jakub Wilczyński, 5 - Maksymilian Banaszewski, 4 - Mateusz Zbiranek, 3 - Dawid Szałecki, Julian Goyke, Jan Łoś, 2 - Damian Lisiecki, Krystian Faltyński, Dawid Blok, Hubert Branicki, Daniel Chmielnicki, 1 – Fabian Urbański, Aleksandar Kolev, Kamil Antonik, 2 - gol samobójczy

Cartusia Kartuzy: 7 - Paweł Rypel, 6 - Marcin Adamkiewicz, 3 - Marek Dawidowski, Roland Kazubowski 2 – Przemysław Kuss,1 - Cezary Gawron, Filip Ustowski, Szymon Wenta, Klaudiusz Zapora

Gedania Gdańsk: 8 - Przemysław Żukowski, 3- Bartosz Zalewski, Paweł Pianka, Karol Styś, 2 - Karol Szopiński, 1 - Patryk Biesiadziński, Artur Ziemblewicz, Paweł Deja

GKS Kowale: 3 - Jan Przybyszewski, 2 - Krzysztof Kwasny, Piotr Gierałtowski, Mariusz Jary, Patryk Gabrukiewicz, 1 - Piotr Przybylski, Paweł Bork, Michał Podobiński

GKS Przodkowo: 8 - Łukasz Stasiak, 7 - Mateusz Łuczak, 4 - Michał Szałek, 2 - Marcin Karniluk, Dawid Patelczyk, Jakub Leszkiewicz, Mateusz Niedźwiecki, 1 - Mohamed Doumbouya, Dawid Klawikowski, Piotr Ruszkul, Piotr Łapigrowski, Mateusz Klecha, gol samobójczy

Gryf Słupsk: 3 - Marcjan Majcher, Damian Mikołajczyk, Krzysztof Wandzio, Wojciech Barnik, Daniel Piechowski, 2 - Kacper Bednarczyk, Bartłomiej Nałęcz, Tomasz Piekarski, gol samobójczy, 1 - Joseph Amoah, Jakub Hołowienko, Patryk Dąbrowski,

Gwiazda Karsin: 10 - Mateusz Borowski, 4 - Jakub Prondziński, 3 – Mateusz Frymark, 2 - Krzysztof Rompca, Mateusz Kerszk, 1 - Remigiusz Lipski, Paweł Arndt, Patryk Drewek, gol samobójczy

Jaguar Gdańsk: 5 – Roman Zalow, 4 - Radosław Szuba, 2 - Krzysztof Garczewski, 1 - Jarosław Kuźniarski, Nikodem Kozłowski

Jantar Ustka: 10 - Maciej Miecznikowski, 3 – Bartłomiej Oleszczuk, Maciej Dawid, Kamil Wójcik, 2 - Kacper Dawid, 1 - Oleksandr Peres Fedorov, Mateusz Żebrowski

Kaszubia Kościerzyna: 8 - Tomasz Tuttas, 5 - Kamil Sikora, Szymon Rychłowski, 3 - Błażej Troka, Bartosz Śmietanko, 2 - Sebastian Dziadkowiec, Karol Januszewski, Radosław Krysiński, 1 - Kacper Krauze, Dawid Siemko, Aron Formela, Krystian Hański

KTS-K Wikęd Luzino: 7 - Krystian Opłatkowski, 4 – Michał Fierka, Mateusz Dąbrowski, 2 – Patryk Regulski, 1 - Radosław Robakowski, Jacek Wicon, Łukasz Murakowski, Paweł Rutkowski, Paweł Czoska, Jakub Tobiaski

Lechia II Gdańsk: 5 – Sebastian Rugowski, 4 - Piotr Gryszkiewicz, 3 - Jaroslav Mihalik, 2 - Rafał Wolski, Egy Maulana Vikri, Adrian Petk, 1 - Marcel Wszołek, Mateusz Żukowski, Kuba Lizakowski, Patryk Lipski, Flavio Paixao, Daniel Mikołajewski, Rafał Kobryń, Paweł Żuk, Jakub Arak, Adam Chrzanowski

Lipniczanka Lipnica: 3 - Artur Rzepiński, 2 - Łukasz Chylewski, Fabian Górski, 1 - Mariusz Czajkowski, Kamil Pranczk, Artur Wojach

Pogoń Lębork: 7 - Przemysław Kostuch, 3 - Wiktor Miotk, Wojciech Musuła, Łukasz Kwaśnik, 2 – Adrian Kochanek, Błażej Siłkowski, Michał Jeruć, 1 - Damian Podkański, Michał Kliński, Wojciech Dobek, Gracjan Miszkiewicz, Jakub Michor, Aleksander Atanacković

Powiśle Dzierzgoń: 7 - Patryk Lewandowski, 5 - Mateusz Pietrzyk, 4 - Robert Felski, 3 - Piotr Myścich, 2 – Bartosz Gutorski, gol samobójczy, 1 - Michał Lepczak, Maciej Pietrzyk,

Stolem Gniewino: 9 - Mateusz Wachowiak,Mateusz Dampc, 4 – Kamil Patelczyk, 3 - Arkadiusz Klarecki, Tomasz Kotwica, 2 -Paweł Sobczyński, Mateusz Madziąg, Maciej Wardziński, 1 - Piotr Grabowski, Adrian Bukowski, gol samobójczy

Wda Lipusz: 6 - Jeremiasz Grela, 5 - Adam Gross, 4 - Krzysztof Cysewski, 2 - Rafał Prądziński, Kacper Plutowski, Adrian Wysiecki, 1 - Robert Cieszyński, Patryk Laskowski, Patryk Kubiszewski, Julian Głowacki

Wierzyca Pelplin: 10 - Daniel Sławiński, Łukasz Racki, 2 - Paweł Dirda, 1 - Oleksandr Kostiuk, Michał Dmitrzyk, Mateusz Frankowski Damian Narożniak, Miłosz Manuszewski