fot. Akademia Grassroots 2023.

Za nami Akademia Grassroots 2023

W dniu 27 września 2023 roku odbyła sięw Chojnicach, corocznie organizowana przez PZPN i Pomorski ZPN, konferencja dla trenerów Akademia Grassroots.


Tym razem zarówno sesję teoretyczną, jak i praktyczną zorganizowano w chojnickiej hali widowiskowo-sportowej. Spotkanie otworzył jako przedstawiciel Pomorskiego ZPN i wojewódzki trener edukator Tomasz Borkowski.

Następnie Przemysław Chojnowski - przedstawiciel PZPN zaprezentował ponad 200-osobowej grupie uczestników konferencji aktualne inicjatywy Grassroots, a Michał Zieliński historię i zamierzenia projektu Futbol Plus, którego celem jest aktywizowanie dzieci i młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami. W kolejnych prezentacjach Tomasz Borkowski przedstawił zagadnienia związane z polityką bezpieczeństwa dzieci i młodzieży uprawiającej grę w piłkę nożną, a Arkadiusz Janor, pomorski przedstawiciel Mobilnej Akademii młodych Orłów, roztrząsał kwestie związane z organizacją środowiska sprzyjającego rozwojowi piłkarskich talentów. Po nim ogólne założenia wykorzystania futsalu w treningu piłkarza przedstawił trener piłki nożnej halowej Łukasz Żebrowski.

W sesji praktycznej ostatni z wymienionych prelegentów zaprezentował futsalowe środki treningowe, które mogą być wykorzystywane do efektywnego szkolenia młodych piłkarzy w tradycyjnej piłce nożnej. Następnie trenerzy mobilnego AMO, Arkadiusz Janor i Rafał Kaczmarczyk w pokazowych lekcjach treningowych pokazali sposoby zarządzania środowiskiem gry dla młodych piłkarzy w kategoriach wiekowych żak i orlik.

Andrzej Szwarc
Przewodniczący Komisji ds. Szkolenia Pomorskiego ZPN

akademiagr1.jpg

akademiagr2.jpg

akademiagr3.jpg

akademiagr4.jpg

akademiagr5.jpg