fot. Klasy Pomorskiego ZPN - obóz w Ustce

Podsumowanie obozu zimowego w Ustce klas Pomorskiego ZPN

W dniach 21-25 lutego klasy Pomorskiego Związku Piłki Nożnej przebywały na obozie piłkarskim w Ustce.


Zawodnicy z rocznika 2009 oraz 2010 (uczniowie Zespołu Szkół Sportowych i Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku) przygotowywali się do rundy wiosennej. Chłopcy wypożyczeni z klubów macierzystych na okres nauki (2 lata) mogli skupić się na pracy nad swoim rozwojem w niezwykle komfortowych warunkach.

Trener Krzysztof Wilk: Zakwaterowani byliśmy w hotelu Włókniarz, w którym mieliśmy do dyspozycji pokoje dwu i trzy osobowe. Wyżywienie w najwyższym standardzie dopasowane do diety sportowca. Ponadto objęci byliśmy całodobową opieką pielęgniarki. W godzinach 9:00-18:00 zawodnicy korzystali z gabinetów fizjoterapii i odnowy biologicznej. Codziennie odbywały się dwa treningi na boisku piłkarskim plus zajęcia teoretyczne w salce konferencyjnej. Organizowany przez nas obóz piłkarski dla dzieci i młodzieży jest doskonałym miejscem do rozwoju piłkarskiego i osobistego uczestników. Zagraliśmy dwie gry kontrolne z Jantarem Ustka i Gwardią Koszalin, które dały nam odpowiedź, jak wygląda zespół na tle starszych przeciwników i z innego województwa. Gra sparingowa z zespołem z Koszalina została nagrana z drona i dokładnie przeanalizowana wieczorem z zawodnikami. 

Podczas obozu sztab szkoleniowy kładł nacisk na indywidualny rozwój zawodników, który pozwala doskonalić działania grupowe oraz zespołowe w fazie atakowania oraz bronienia. Położono również duży nacisk na integrację, która jest bardzo ważnym elementem budowy drużyny.

Trener Łukasz Godlewski: Czas spędzony w Ośrodku Wypoczynkowo–Rehabilitacyjnym „Włókniarz” w Ustce został maksymalnie wykorzystany przez sztab szkoleniowy. Liczne odprawy poparte analizą video, korzystanie z masaży oraz zabiegów rehabilitacyjnych, salki fitness pozwoliły trenerom optymalnie przygotować podopiecznych do wiosennych rozgrywek. 


Komplet informacji o naborach do klas sportowych Pomorskiego ZPN na rok szkolny 2024/2025 znajduje się TUTAJ

Zainteresowane osoby zapraszamy do wypełnienia formularzu zgłoszeniowego, który znajduje się TUTAJ.


Projekt współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Urząd Marszałkowski1