fot. Kadra Pomorskiego ZPN U-13 - jesień 2023

Kadra Pomorskiego ZPN U-13 dziewcząt: wyniki turnieju kadr wojewódzkich [22-24.09.2023, Łomża]

Kadra Pomorskiego ZPN U-13 dziewcząt wygrała turniej towarzyski reprezentacji WZPN, który odbył się w Łomży. Nasze zawodniczki wygrały dwa spotkania i jedno zremisowały.


Podlaski ZPN - Pomorski ZPN 0:4
Bramki: Zuzanna Taras 2, Nikola Lipkowska, Amelia Gugała

Pomorski ZPN - Kujawsko-Pomorski ZPN 6:1
Bramki: Zuzanna Taras 3, Martyna Lipińska 2, Agata Błaszkowska

Warmińsko-Mazurski ZPN - Pomorski ZPN 0:0

Pomorski ZPN: Wiktoria Wreza, Liliana Bodzak, Antonina Piwnik, Pola Nowak, Amelia Gugała, Amelia Kloka, Martyna Lipińska, Amelia Soja, Oliwia Gering, Liliana Wierzbowska, Zuzanna Taras, Dominika Dryja, Jagna Wieczorkowska, Aurelia Rzeszewicz, Nikola Lipkowska, Oliwia Mehring, Agata Błaszkowska, Laura Kostuch

Kujawsko-Pomorski ZPN - Warmińsko-Mazurski ZPN 0:4
Podlaski ZPN - Warmińsko-Mazurski ZPN 1:0
Podlaski ZPN - Kujawsko-Pomorski ZPN 9:0

Tabela
1. Pomorski ZPN 7 pkt. 10:1
2. Podlaski ZPN 6 pkt. 10:4
3. Warmińsko-Mazurski ZPN 4 pkt. 4:1
4. Kujawsko-Pomorski ZPN 0 pkt. 1:19

Na turniej do Łomży Kadra Pomorskiego ZPN U-13 dziewcząt pojechała w dobrych nastrojach. Mimo kilku przygód organizacyjnych humory naszym dziewczynom dopisywały od początku do końca. Dla sztabu oraz zawodniczek był to absolutny debiut w tych rozgrywkach. Od dłuższego czasu obserwowaliśmy dziewczynki w swoich klubach i wiedzieliśmy, że jesteśmy w stanie wygrać ten turniej. Jako sztab ustaliliśmy, że naszym celem w tych rozgrywkach jest stworzenie dobrej atmosfery oraz dobra zabawa wśród dziewcząt, gra bez jakiejkolwiek presji o dobre wyniki będą efektem naszych celów. Udało nam się to zrealizować w 100% i wygraliśmy turniej w fantastycznym stylu z 7 punktami i bilansem bramkowym 10:1. W naszej bramce rewelacyjnie spisywała się Wiktoria Wreza, a najlepszą strzelczynią turnieju została Zuzanna Taras z 5 trafieniami. Wielkie brawa należą się wszystkim zawodniczkom bo poradziły sobie w debiutanckim turnieju bardzo dobrze.


Szkolenie kadr Pomorskiego ZPN współfinansowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

logo_UM_PZPN.png