Kaszubia Studzienice: Kaszubia Cup

W dniach 22–23 stycznia 2022 r. w Studzienicach odbyły się halowe turnieje piłkarskie „Kaszubia Cup”.

W sobotę 22 stycznia zagrali chłopcy z rocznika 2011. W turnieju wzięli udział Kaszubia Studzienice, Kaszubia Kościerzyna, Chojniczanka Chojnice, U2 Bytów, Bytovia Bytów, Futbolaki Słupsk oraz Wda Lipusz. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”, a każdy z nich trwał 9 minut. Poziom turnieju był bardzo wyrównany. Mecze stały na bardzo fajnym poziomie piłkarskim.

Dzień później zagrały zespoły z rocznika 2015. W turnieju zagrali Start Miastko, Kaszubia Studzienice, Bytovia Bytów, Kolejarz Chojnice oraz po dwa zespoły U2 Bytów oraz Kaszubii Kościerzyna. Drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym”, mecz trwał 11 minut. Turniej rozgrywany był na dwóch boiskach jednocześnie, które ograniczone były bandami, co jak się okazało było bardzo dobrym posunięciem. Nie było niepotrzebnych przerw, co przełożyło się na dużą intensywność gry.

W obu turniejach organizatorzy zrezygnowali z klasyfikacji końcowych oraz wręczania nagród indywidualnych. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a wszyscy zawodnicy medale.

Turnieje odbyły się przy wsparciu finansowym Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, który objął również imprezy swoim patronatem.