fot. I-2022-4 Flauta Gdynia

IV Flauta Gdynia Open Cup 2022”

Pierwszy turniej zorganizowano w marcu 2021 roku, przeprowadzony był na boiskach otwartych i miał charakter zawodów ogólnopolskich, z udziałem tylko polskich drużyn i nosił nazwę I FLAUTA GDYNIA OPEN CUP 2021.


W kolejnych edycjach uczestniczyło wiele drużyn, zarówno dziewczęcych, jak i chłopięcych a same zawody przeprowadziliśmy zarówno w Gdyni, jak i w Chmielnie – na Kaszubach.

Zgodnie z regulaminem w IV FLAUTA GDYNIA OPEN CUP 2022 wyłoniliśmy Mistrzynie w dwóch kategoriach, U-9 i U-11. Dzieci kochają sport! Zawodniczki, które uczestniczyły w wydarzeniu, mogły przede wszystkim skonfrontować swoje umiejętności sportowe z innymi klubami piłkarskimi.
Dzieci uwielbiają rywalizację, a taki turniej daje im okazję do spełnienia tej potrzeby.

W niedzielę 03 kwietnia 2022 r. przy wyjątkowo życzliwej pogodzie zagrało w piłkę ponad 100 zawodniczek w kategoriach U-11 i U-9. W starszej kategorii wygrała bezapelacyjnie drużyna Kaperki Puck pod dowództwem trenera Dawida Pomorskiego. Najlepsza zawodniczka turnieju U 11 – Martyna Krzyżon – Kaperki Puck. Wśród młodszych zwyciężyły gospodynie - Flauta Gdynia Ladies, które poprowadził do sukcesu trener Rafał Oleksiak. Najlepsza zawodniczka turnieju U 9 – Apolonia Oleksiak – KSS Flauta Gdynia. To była już kolejna impreza, którą przeprowadziliśmy nie tylko dla zwiększania umiejętności młodych piłkarek, ale i na rzecz tych, którzy potrzebują pomocy. Cel był szczytny - wsparcie dla małych pacjentów Oddziału Pediatrycznego Szpitala Miejskiego w Gdyni.

Turniej odbył się także dzięki wsparciu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej oraz miasta Gdynia w ramach realizacji zadania "Organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży w roku 2022".

WSZYSTKIE KLUBY UCZESTNICZĄCE:

  • Kaperki Puck
  • AP LOTOS Gdańsk
  • KS Pogoń Dekpol Tczew
  • Wejherowska Akademia Piłki Nożnej "Błękitni" Wejherowo
  • Salos Rumia
  • Jaguar Gdańsk
  • KSS Flauta Gdynia

Zawody odbyły się z zachowaniem zasad sanitarnych a sam fakt rozegrania turnieju w na świeżym powietrzu, jest skutecznym dowodem na promowanie aktywności ruchowej i promocji piłki nożnej wśród młodego pokolenia, jako działanie prewencyjne dla wzmocnienia młodych organizmów.

I-2022-4 Flauta Gdynia1.JPG

I-2022-4 Flauta Gdynia2.JPG

I-2022-4 Flauta Gdynia3.jpg

I-2022-4 Flauta Gdynia4.jpg

I-2022-4 Flauta Gdynia5.png


Turniej współfinansowany przez Pomorski Związek Piłki Nożnej

Jedna drużyna