fot. diegolebork1

Diego Cup 2019 – rocznik 2011 - relacja

W hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 8 w Lęborku w dniu 15.12.2019 odbył się halowy turniej piłki nożnej DIEGO CUP 2019, w którym wzięło udział 8 drużyn.


Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Po rozegraniu kilkunastu meczów, nastąpiła przerwa na konkurs, który wyłonił „Mistrza Żonglerki”. W konkursie wzięło udział 16 zawodników, a do ścisłego finału awansowało czterech. Pomimo młodego wieku zawodnicy wykazali się sporymi umiejętnościami technicznymi, a walka o „Mistrza” była bardzo zaciekła. Zawodnik, który podbijał najdłużej piłkę zdobył zaszczytne miano „Mistrza Żonglerki”, a był to nasz wychowanek Szymon Zimnowoda Diego Lębork I. Po rozegraniu wszystkich meczów, najlepszą drużyną okazał się Grasz Dwumiasto, gdzie przed tygodniem ich starsi koledzy również znaleźli się na najwyższym podium. Na zakończenie turnieju każdy z uczestników otrzymał medal. Pierwsze trzy drużyny puchary, a wyróżniający się zawodnicy otrzymali nagrody indywidualne.

Klasyfikacja końcowa:
1. Grasz Dwumiasto
2. Diego Lębork I
3. Lew Lębork
4. Byki Słupsk
5. Futbolaki
6. Diego Lębork II
7. Latarnik Choczewo
8. Młode Orły Łeba

Najlepszy zawodnik turnieju: Wojciech Gąbarczyk - Grasz Dwumiasto
Król strzelców turnieju: Kajetan Garbaczewski - Lew Lębork
Najlepszy bramkarz turnieju: Michał Dawidowski - Diego Lębork I
Mistrz żonglerki: Szymon Zimnowoda - Diego Lębork I

Turniej przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Każdy z uczestników dał z siebie maksa. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy być organizatorem turnieju, w którym wystąpiło wielu zdolnych młodych piłkarzy, a na trybunach był komplet kibiców. W turnieju wzięło udział około 100 dzieci.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wiele emocji oraz grę fair. Trenerom za wspaniałe podejście. Zapraszamy za rok!


Turniej współfinansowany przez Pomorski Związek Piłki Nożnej

Jedna drużyna