fot. 6627_fw_mazowieckie_z_podworka_na_stadion_o_puchar_tymbarku_fot

"Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"- wyniki trzeciego dnia turnieju oraz podsumowanie

Trzeci dzień turnieju to zmagania wśród najmłodszych adeptów piłki nożnej z kategorii U8. Finał ten cieszył się największym zainteresowaniem wśród licznie zebranych rodziców i wzbudzał wielkie emocje na trybunach jak i na ławkach rezerwowych. Młode piłkarki oraz piłkarze nożni mieli okazję pierwszy raz zagrać w tak wielkim turnieju pod egidą Polskiego Związku Piłki Nożnej. Była to dla nich fantastyczna przygoda oraz pierwszy etap na drodze ku spełnieniu marzeń- bycia piłkarzem.


Wśród chłopców najlepszym zespołem okazała się UKS Jedynka Reda, która w finale pokonała FA Gdańsk. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna AP Przechlewo, która w walce o podium pokonała Marco-Gol Kolbudy. 

Najlepszym zawodnikiem został wybrany Aleksy Kołata z UKS Jedynki Reda, bramkarzem Filip Kamyszek z AP Przechlewo a strzelcem z dziewięcioma trafieniami Julian Buczkowski z FA Gdańsk.

Wśród dziewczynek najlepszą drużyną okazał się UKS Lider Rychnowy. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna SP Kramarzyny, dalej SP 2 Nowy Staw i SP 48 Gdańsk. Najlepszą bramkarką została wybrana zawodniczka SP 2 Nowy Staw- Oliwia Oczkowska, najlepszą strzelczynią Julia Stoltman z SP Kramarzyny a zawodniczką- Lena Woźniakowska z UKS Lidera Rychnowy. 

Gratulujemy wygranym !Podsumowanie trzech dni turnieju !

XVII edycja turnieju "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w województwie pomorskim po raz kolejny okazała się wielkim świętem dobrej zabawy połączonej z rywalizacją w duchu FAIR PLAY. Dzięki uprzejmości Pawła Adamowicza, finały odbyły się na obiektach Gdańskiego Ośrodka Sportu w Gdańsku przy ulicy Traugutta 29. Sukces turnieju to efekt doskonałej współpracy Polskiego Związku Piłki Nożnej, Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, Urzędu Miasta Gdańsk oraz firmie Tymbark, która od wielu lat wspiera szkolenie poprzez ten największy w Europie turniej.

W tegorocznym finale na dzieci czekało wiele atrakcji takich jak EURO TRUCK czyli samochód promujący zbliżające się finały EURO U21. Dzieci mogły tam zrobić sobie zdjęcie z pucharem, sprawdzić swoje umiejętności oraz wiedzę piłkarską. Firma Electrolux zadbała o to aby dzieci mogły skosztować świeżo wyciskanych soków oraz koktajli a firma R-GOL prowadziła zawody w celności uderzeń oraz rozdawała każdemu dziecku vouchery na sprzęt z oficjalnego sklepu Reprezentacji Polski. 

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mediów. Na żywo z turnieju nadawała telewizja TVN a relację przygotowywała telewizja laczynaspilka.pl. Odwiedzały nas również stacje radiowe, które robiły wywiady z uczestnikami oraz trenerami z turnieju.

Zmagania zawodników obserwowała duża grupa znanych osobistości piłkarskich takich jak Radosław Michalski- Prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, trenerzy Wojciech Łazarek, Bogusław Kaczmarek, Józef Gładysz- trenerzy wielu reprezentantów Polski oraz Andrzej Szwarc i Olaf Dramowicz- członkowie zarządu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Odwiedził nas również Sebastian Mila, który na tym właśnie stadionie szlifował swoje umiejętności piłkarskie.

Finał turnieju "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" trzeba uznać za bardzo udany. Na ten sukces składają się również finały gminne i powiatowe, które bardzo sprawnie i profesjonalnie przygotowali koordynatorzy powiatowi i gminni. To ich wkład i ciężka praca pozwoliła na to aby finał wojewódzki odbył się tak sprawnie i w tak dobrej atmosferze.

Z niecierpliwością czekamy do kolejnej XVIII edycji turnieju "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku