Turniej Walentynkowy w Marzęcinie - relacja

W sobotę 17 lutego na hali sportowej w Marzęcinie odbył się Walentynowy Turniej Piłki Nożnej rocznika 2007/2008.

W zawodach udział wzięło 8 drużyn LKS Żuławy 2007 (zielone), LKS Żuławy 2008 (zielone), LKS Żuławy I (białe), LKS Żuławy II (białe), Gryf Tczew I, Gryf Tczew II, ŻTS Błękitni Kmiecin, Bałtyk Sztutowo.

Mecze stały na bardzo wysokim poziomie i przebiegały w bardzo czystej i sportowej rywalizacji. Poziom turnieju był naprawdę wysoki. Mecz finałowy był ciekawym widowiskiem. Udział w nim wzięły zespoły LKS Żuławy 2008 (zielone) i Gryf Tczew I. Po około ośmiu minutach meczu wydawało się, że po triumf w turnieju sięgnie drużyna Żuław, która prowadziła 2:0. Niestety dla nich w jedną minutę stracili dwie bramki i końcówka była bardzo wyrównana i nerwowa. Żuławy zdobyły bramkę, ale sędzia słusznie uznał, że padła po syrenie kończącej mecz i zarządził rzuty karne. Te zdecydowanie lepiej wykonywali zawodnicy Żuław, którzy ostatecznie wygrali po karnych 3:0. Na zawodach było bardzo dużo kibiców każdej z drużyn, co jeszcze bardziej podniosło rangę zawodów.

8. ŻTS Błękitni Kmiecin

Każda drużyna została nagrodzona medalami. Ponadto zespoły z miejsc 1-3 otrzymały pamiątkowe puchary. Oprócz klasyfikacji drużynowej zostali wybrani również: najlepszy zawodnik turnieju: Wiktor Pionk - Gryf Tczew, najlepszy bramkarz: Wiktor Wasilewicz – LKS Żuławy, najlepszy strzelec: Piotr Pruszowki LKS Żuławy. Zawodnicy ci otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe.

Podczas zawodów w szkole uczniowie klasy III gimnazjum prowadzili ciepły bufet gdzie można było zjeść gofry, sandwiche oraz wypić kawę i herbatę.

Chciałbym bardzo gorąco podziękować wszystkim rodzicom i pozostałym kibicom, którzy przez cały czas trwania turnieju bardzo mocno, a co najważniejsze fair play, dopingowali swoje dzieciaki – relacjonował Tomasz Kwiatkowski, trener drużyn Żuław (białych).