Ogólnopolski Turniej El professional/Kaszub Cup

W Hali Widowiskowo–Sportowej GOSRiT im. Marszałka Macieja Płażyńskiego 23/24 stycznia br. w Ogólnopolskim Turnieju El professional/Kaszub Cup rywalizowało 18 drużyn z rocznika 2001. Zawody organizowane przez Pawła Radeckiego po pierwszym dniu zmagań zostały tradycyjnie podzielone na 3 grupy .

FAN PAGE TURNIEJU

​W pierwszym niedzielnym turnieju o  Puchar Intertotto wygrała Sława Sławno, Ligę Europy zwyciężyli zawodnicy GKS Kowale, a Ligę Mistrzów wygrali piłkarze Gwardii Koszalin, którzy zostali zwycięzcami całego turnieju

Bardzo dobrze  wypadli wczoraj gospodarze, GOSRiT/el professional Luzino, którzy w rozgrywkach finałowych po pewnych zwycięstwach z Pogonią Lębork i Gryfem Wejherowo po 3:0 oraz pokonaniu Gwardii Koszalin musieli zadowolić się drugą lokatą. Na najniższym stopniu podium stanęli piłkarze Gryfa Wejherowo.

Najlepszym zawodnikiem Kaszub Cup, rocznik 2001 został wybrany Dominik Szukiełowicz z Gwardii Koszalin, najlepszym bramkarzem Adrian Wieczorek . Najskuteczniejszym napastnikiem okazał się Kacper Bartecki z drużyny gospodarzy, zdobył 14 bramek.

Po zakończeniu turnieju najlepsze drużyny turnieju otrzymały komplet medali i sprzętu sportowego  oraz  „Burczybasy” ufundowane przez Jarosława Wejera, Wójta Gminy Luzino. W uroczystości wręczenia nagród uczestniczył były ligowy zawodnik takich klubów jak: Lechia Gdańsk, Górnik Zabrze, Widzew Łódź oraz Groclin Grodzisk Wielkopolski, Rafał Kaczmarczyk.

6. Wikęd Kębłowo

Tegoroczną edycje Ogólnopolskich Turniejów Kaszub Cup objęli honorowym patronatem: Mieczysław Struk - Marszałek Województwa Pomorskiego, Wojewoda Pomorski, Kazimierz Plocke - Poseł RP, Radosław Michalski -prezes Pomorskiego ZPN, Pomorski LZS, Waldemar Moska - rektor AWF, Jarosław Wejer -Wójt Gminy Luzino,Monika Chabior - prezes FRKF , Gabriela Lisius - Starosta Powiatu Wejherowskiego oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

Sponsorami turnieju są: PZU Życie, Gen Gaz, El professional, KKW Sport, Trefl oraz Trampkarze.pl