Międzynarodowy Turniej Wikęd/Kaszub Cup wygrywają Błękitni

Rozpoczęła się tegoroczna, jubileuszowa edycja Międzynarodowych Turniejów Kaszub Cup.

W dniach 17-18.11.2018 na Hali Widowiskowo–Sportowej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie rywalizowało ponad 150 zawodników rocznika 2009. Po dwóch dniach sportowej rywalizacji najlepszym zespołem turnieju (Liga Mistrzów) okazali się młodzi piłkarze Błękitnych Wejherowo, którzy w wielkim finale pokonali Osiczankę Osice. Na najniższym stopniu podium stanął rosyjski Junost, który w „bratobójczym” boju pokonał Swietlogorsk Kaliningrad.

W Pucharze Europy wygrało WAPN Wejherowo. Na drugiej pozycji turniej zakończył KTS-K GOSRiT Luzino, a na trzecie miejsce zajął Dragon Bojano. Po zakończeniu turnieju wszystkie zespoły otrzymały z rąk Piotra Klecha - dyrektora GOSRiT Luzino i Tomasza Joryna - organizatora turnieju liczne nagrody

8. GOSRiT Luzino

Najlepszy zawodnik – Maksymilian Pogorzelski Osiczanka Osice. Najlepszy Bramkarz – Krystian Dzierzba – Błękitni. Król Strzelców – Jan strzelecki – Błękitni.

8.Leśnik Cewice

Najlepszy zawodnik - Kuba Słowi – WAPN Błękitni Wejherowo. Najlepszy Bramkarz – Karol Kwaśniewski – WAPN Błękitni Wejherowo. Król strzelców – Anna Potrykus – UKS Dragon Bojano

Warto dodać, ze wyróżniono tradycyjnie na Kaszub Cup najlepszy zespół turnieju ze środowiska wiejskiego. Puchar ufundowany przez Piotra Klecha – prezesa Pomorskiego LZS otrzymała Osiczanka Osice z miejscowości gdzie mieszka niewiele ponad 300 mieszkańców.

Cykl Ogólnopolskich Turniejów "Kaszub Cup" objęli patronatem honorowym: Mieczysław Struk - Marszałek Województwa Pomorskiego, Dariusz Drelich - Wojewoda Pomorski, Krzysztof Ardanowski - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Gabriela Lisius - Starosta Powiatu Wejherowskiego, Jarosław Wejer - Wójt Gminy Luzino, Waldemar Moska - rektor AWFiS Gdańsk, Radosław Michalski - Prezes Pomorskiego ZPN, Polski Związek Piłki Nożnej i Pomorski LZS.

Nagrody dla uczestników sportowej rywalizacji ufundowali: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Gmina Luzino, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Firma Wikęd z Luzina, Pomorski ZPN, PZPN, producent rękawic bramkarskich Golier, AUCHAN Rumia, Nadleśnictwo Strzebielino, Farm Frites. Wodę dla uczestników turnieju fundowała firma NATA.

W najbliższy weekend kolejna odsłona Kaszub Cup. W turnieju organizowanym przez Pawła Buzałę zagrają zawodnicy rocznika 2006