fot. Pomorski ZPN

Komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych #11 z dnia 6.07.2022 r.

Komisja ds. Licencji Klubowych Pomorskiego ZPN informuje, że korzystając z uprawnień wynikających Przepisów licencyjnych PZPN dla klubów IV ligi i klas niższych na sezon 2020/2021 i następne oraz uchwały Zarządu Pomorskiego ZPN nr 268/Z/2022 z dnia 04.04.2022 r. w sprawie przyjęcia szczegółowych przepisów licencyjnych dla klubów IV ligi i klas niższych Pomorskiego ZPN na sezon 2022/2023 na posiedzeniu w dniu 06.07.2022 r. poddano analizie i rozpatrzeniu wnioski klubów ubiegających się o licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach klasy A i B oraz rozgrywek młodzieżowych w sezonie 2022/2023.


I. Na podstawie złożonych przez kluby klasy A dokumentów oraz ich uzupełnieniu, w terminie do wydania decyzji, Komisja postanowiła:
A. Przyznać licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach A w sezonie 2022/2023 dla klubów.
1. WKS Barton Barcino.
2. GKS Diament Trzebielino.
3. LKS Echo Biesowice.
4. KS Korona Cedry Małe.
5. KS Leśnik Cewice.
6. OKS Rumia-Janowo.
7. UKS AP Pomorzanin Gdynia.
8. KOP Rodło Kwidzyn.
9. SNRR Borzechowo.
10. KS Sokół Bożepole Wielkie.
11. KS Victoria Dąbrówka.
12. KS Zenit Redkowice.
13. KS Unison Machowino
14. SAR Portowiec Gdańsk - z nadzorem infrastrukturalnym w związku z brakiem umowy na korzystanie z obiektu piłkarskiego przez cały sezon rozgrywkowy 2022/2023.
15. SRS Supra Kwidzyn - z nadzorem infrastrukturalnym w związku z brakiem umowy na korzystanie z obiektu piłkarskiego przez cały sezon rozgrywkowy 2022/2023.
16. KS Urania Udorpie - z nadzorem infrastrukturalnym w zakresie obowiązkowego dostosowania parametrów pola gry do wymogów licencyjnych.
17. KS Błękitni Motarzyno - z sankcją regulaminową kary finansowej w wysokości 100,00zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego.
18. GKS Bobowo - z sankcją regulaminową kary finansowej w wysokości 100,00zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego.
19. KS Grom Nakla - z sankcją regulaminową kary finansowej w wysokości 100,00zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego.
20. KS Centrum Pelplin - z sankcją regulaminową kary finansowej w wysokości 300,00zł za naruszenie dyscypliny i procedur procesu licencyjnego.
21. GLKS Delta Miłoradz - z sankcją regulaminową kary finansowej w wysokości 300,00zł za naruszenie dyscypliny i procedur procesu licencyjnego.
22. LKS Waplewo - z sankcją regulaminową kary finansowej w wysokości 300,00zł za naruszenie dyscypliny i procedur procesu licencyjnego.
23. KS Słupia Kobylnica - z sankcją regulaminową kary finansowej w wysokości 300,00zł za naruszenie dyscypliny i procedur procesu licencyjnego.

B. Odmówić przyznania licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach klasy A w sezonie 2022/2023 dla klubów:
1. PSWS Czarni Piece - w związku z naruszeniem wymogów licencyjnych: brak deklaracji udziału w rozgrywkach związkowych minimum jednej drużyny młodzieżowej.
2. KS Eko-Prod Szemud - w związku z naruszeniem wymogów licencyjnych: brak umowy na korzystanie z obiektu sportowego przez cały sezon 2022/2023, brak potwierdzonego oświadczenia dotyczącego kryterium finansowego o braku przeterminowanych zobowiązań finansowych wobec Związku i jego członków.
3. KKP Garbarnia Kępice - w związku z naruszeniem wymogów licencyjnych: brak opłaty za wydanie licencji klubowej, brak aktualnego wyciągu z rejestru stowarzyszenia, brak umowy na korzystanie z obiektu sportowego, brak szkoleniowca spełniającego wymogi przepisów o licencjonowaniu trenerów, brak koordynatora służb klubowych posiadającego stosowne uprawnienia, brak potwierdzonego oświadczenia dotyczącego braku przeterminowanych zobowiązań finansowych wobec Związku i jego członków.
4. KS Grom Kleszczewo - w związku z naruszeniem wymogów licencyjnych: brak potwierdzonego oświadczenia dotyczącego kryterium finansowego o braku przeterminowanych zobowiązań finansowych wobec Związku i jego członków.
5. GTS Rotmanka - w związku z naruszeniem wymogów licencyjnych: brak szkoleniowca spełniającego wymogi przepisów o licencjonowaniu trenerów, brak koordynatora służb klubowych posiadającego stosowne uprawnienia.
6. LKS Łebunia - w związku z naruszeniem wymogów licencyjnych: brak właściwego dla tej klasy rozgrywkowej wniosku o wydanie licencji klubowej, brak deklaracji udziału w rozgrywkach związkowych minimum jednej drużyny młodzieżowej, brak umowy na korzystanie z obiektu sportowego, brak koordynatora służb klubowych posiadającego stosowne uprawnienia, brak potwierdzonego oświadczenia dotyczącego braku przeterminowanych zobowiązań finansowych wobec Związku i jego członków.
7. GKS Morena Gdańsk - w związku z naruszeniem wymogów licencyjnych: brak pełnej wysokości opłaty za wydanie licencji klubowej, brak aktualnego wyciągu z rejestru stowarzyszenia, brak deklaracji udziału w rozgrywkach związkowych minimum jednej drużyny młodzieżowej, brak potwierdzonego oświadczenia dotyczącego braku przeterminowanych zobowiązań finansowych wobec Związku i jego członków.
8. KS Sokół Zblewo - w związku z naruszeniem wymogów licencyjnych: brak aktualnego wyciągu z rejestru stowarzyszenia, brak szkoleniowca spełniającego wymogi przepisów o licencjonowaniu trenerów, brak koordynatora służb klubowych posiadającego stosowne uprawnienia, brak potwierdzonego oświadczenia dotyczącego braku przeterminowanych zobowiązań finansowych wobec Związku i jego członków.
9. WKS Lignowy Szlacheckie - w związku z naruszeniem wymogów licencyjnych: zgłoszony obiekt nie spełnia podstawowych wymogów kryterium infrastrukturalnego w szczególności brak bieżącej wody w pomieszczeniach socjalnych obiektu.
10. KS Potok Pszczółki - w związku z naruszeniem wymogów licencyjnych: brak właściwego dla tej klasy rozgrywkowej wniosku o wydanie licencji klubowej.

II. Na podstawie złożonych przez kluby klasy B dokumentów oraz ich uzupełnieniu, w terminie do wydania decyzji, Komisja postanowiła:
A. Przyznać licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach B w sezonie 2022/2023 dla klubów:
1. AP Cassubian Bolszewo.
2. KP Ruch Gościszewo.
3. KS Sokół Kuleszewo.
4. KS Skotawa Budowo.
5. KS Start Łeba.
6. GKS Słupia Sulęczyno - z sankcją regulaminową kary finansowej w wysokości 100,00zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego.
7. KS Victoria Słupsk - z sankcją regulaminową kary finansowej w wysokości 100,00zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego.
8. KS Wisła Steblewo - z sankcją regulaminową kary finansowej w wysokości 100,00zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego.
9. KP Zieloni Łąg - z sankcją regulaminową kary finansowej w wysokości 100,00zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego.
10. LZS Sokół Strzelno - z sankcją regulaminową kary finansowej w wysokości 100,00zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego, nadzorem prawnym w związku z obowiązkiem uzupełnienia wniosku licencyjnego o aktualny wyciąg z rejestru stowarzyszenia w terminie do 31.07.2022 r. oraz z nadzorem infrastrukturalnym w związku z brakiem umowy na korzystanie z obiektu piłkarskiego przez cały sezon rozgrywkowy 2022/2023.
11. Korona Rywałd - z nadzorem infrastrukturalnym w zakresie monitorowania dostosowania zaplecza socjalnego obiektu do wymogów wynikających z przepisów licencyjnych.
12. MKP Szlachta - z nadzorem prawnym w związku z obowiązkiem uzupełnienia wniosku licencyjnego o aktualny wyciąg z rejestru stowarzyszenia w terminie do 31.07.2022 r.
13. TP Nogat Malbork - z sankcją regulaminową kary finansowej w wysokości 100,00zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego oraz z nadzorem prawnym w związku z obowiązkiem uzupełnienia wniosku licencyjnego o aktualny wyciąg z rejestru stowarzyszenia w terminie do 31.07.2022 r.
14. GKS Orliki Stary Dzierzgoń - z sankcją regulaminową kary finansowej w wysokości 100,00zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego oraz nadzorem personalnym z związku z obowiązkiem zaangażowania koordynatora służb klubowych.
15. PSS Kończewice - z nadzorem prawnym w związku z obowiązkiem uzupełnienia wniosku licencyjnego o aktualny wyciąg z rejestru stowarzyszenia w terminie do 31.07.2022 r. oraz nadzorem infrastrukturalnym w zakresie monitorowania dostosowania obiektu do wymogów wynikających z przepisów licencyjnych.

B. Odmówić przyznania licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach klasy B w sezonie 2022/2023 dla klubów:
1. FC Gowidlino - w związku z naruszeniem wymogów licencyjnych: brak opłaty za wydanie licencji klubowej, brak potwierdzonego oświadczenia dotyczącego braku przeterminowanych zobowiązań finansowych wobec Związku i jego członków.
2. SKF Sokół Lubichowo - w związku z naruszeniem wymogów licencyjnych: brak opłaty za wydanie licencji klubowej, brak aktualnego wyciągu z rejestru stowarzyszenia, brak umowy na korzystanie z obiektu sportowego, brak szkoleniowca spełniającego wymogi przepisów o licencjonowaniu trenerów, brak koordynatora służb klubowych posiadającego stosowne uprawnienia.
3. GKS Sparta Konarzyny - w związku z naruszeniem wymogów licencyjnych: brak potwierdzonego oświadczenia dotyczącego braku przeterminowanych zobowiązań finansowych wobec Związku i jego członków

C. Kluby, które do dnia wydania niniejszego komunikatu nie złożyły wniosku o wydanie licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach klasy B w sezonie 2022/2023:
1. KS Orzeł Borkowo.
2. Unia Kłodawa.

D. Zdjęcie orzeczonych nadzorów:
Na wniosek weryfikatora wniosków licencyjnych klubów klasy B podjęto decyzję o zdjęciu orzeczonych na posiedzeniu w dniu 20.06.2022 r. nadzorów w stosunku do klubów:
1. KS Start Łebień - nadzór dotyczący kryterium personalnego.
2. GTSTiR Latarnik Choczewo - nadzór dotyczący kryterium personalnego.

III. Na podstawie złożonych przez kluby młodzieżowe dokumentów oraz ich uzupełnieniu, w terminie do wydania decyzji, Komisja postanowiła:
A. Przyznać licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach młodzieżowych w sezonie 2022/2023:
1. AP Football United Lubichowo.
2. JFA Przechlewo.
3. AS Nowy Dwór Gdański.
4. DSPN Kwidzyn.
5. GAP Sparta Gdańsk.
6. Gdyńska AP Dąbrowa Gdynia.
7. GAS Iskra Malbork.
8. KS Kaszubia Starzyno.
9. KS Bruskowo Wielkie.
10. SPS Olimpic Gdańsk.
11. SL SOS Salos Rumia.
12. GKP Karol Pęplino.
13. UKS GAP Bruskowo Wielkie.
14. AP Diego Lębork - z nadzorem kryterium personalnego w związku z koniecznością monitorowania zaangażowania szkoleniowca z ważną licencją trenerską.
15. Nowa AP Gdynia - z nadzorem kryterium personalnego w związku z koniecznością monitorowania zaangażowania szkoleniowca z ważną licencją trenerską.
16. SKS Olimpia Osowa - z nadzorem kryterium personalnego w związku z koniecznością monitorowania zaangażowania szkoleniowca z ważną licencją trenerską.
17. UKS Orliki Kończewo - z nadzorem kryterium personalnego w związku z koniecznością monitorowania zaangażowania szkoleniowca z ważną licencją trenerską.
18. LUKS Żelki Żelkowo - z nadzorem kryterium personalnego w związku z koniecznością monitorowania zaangażowania szkoleniowca z ważną licencją trenerską.
19. Futbol Base Kolnik - z nadzorem infrastrukturalnym w związku z koniecznością monitorowania stanu realizacji zaleceń infrastrukturalnych zawartych w protokole weryfikacji obiektu na sezon 2022/2023.
20. GKS Linia - z nadzorem infrastrukturalnym w związku z brakiem umowy na korzystanie z obiektu piłkarskiego przez cały sezon rozgrywkowy 2022/2023 oraz z nadzorem kryterium personalnego w związku z koniecznością monitorowania zaangażowania szkoleniowca z ważną licencją trenerską.
21. Profan Gościcino - z nadzorem prawnym w związku z obowiązkiem uzupełnienia wniosku licencyjnego o aktualny wyciąg z rejestru stowarzyszenia w terminie do 30.09.2022 r.
22. Happy Sport Gdańsk - z nadzorem prawnym w związku z obowiązkiem uzupełnienia wniosku licencyjnego o aktualny wyciąg z rejestru stowarzyszenia w terminie do 30.09.2022 r. oraz z nadzorem infrastrukturalnym w związku z brakiem umowy na korzystanie z obiektu piłkarskiego przez cały sezon rozgrywkowy 2022/2023.

B. Odmówić przyznania licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach młodzieżowych w sezonie 2022/2023 dla klubu:
1. KP Pomorzanka Kolonia Ostrowicka - w związku z naruszeniem wymogów licencyjnych: brak umowy na korzystanie z obiektu piłkarskiego przez cały sezon rozgrywkowy 2022/2023 oraz brak szkoleniowca z ważną licencją trenerską stosownie do wymogów przepisów o licencjonowaniu kadry szkoleniowej.

C. Kluby, które do dnia wydania niniejszego komunikatu nie złożyły wniosku o wydanie licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach młodzieżowych w sezonie 2022/2023:
1. GTS Przywidz.
2. Korner Korne.
3. UKS Ósemka Lębork.
4. KS Słupia Charnowo.
5. SSPN Tczew.
6. UKS Feyenoord Gdańsk.
7. UKS Jantar Przymorze.
8. UKS Zaspa Gdańsk.

IV. Na podstawie złożonych przez kluby awansujące do wyższej klasy rozgrywkowej dokumentów, w terminie do wydania decyzji, Komisja postanowiła:
A. Przyznać licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach klasy Okręgowej w sezonie 2022/2023 dla klubów:
1. SKS Stoczniowiec Gdańsk.
2. TS Pomorze Potęgowo - z nadzorem infrastrukturalnym w związku z brakiem umowy na korzystanie z obiektu piłkarskiego przez cały sezon rozgrywkowy 2022/2023.
3. KS Wda Lipusz - z nadzorem finansowym w zakresie monitorowania zawartej prolongaty na dotyczącej uregulowania przeterminowanych zobowiązań wobec Pomorskiego ZPN bez możliwości zawarcia kolejnej ugody.

B. Przyznać licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach klasy A w sezonie 2022/2023 dla klubów:
1. GKP Barca Bolszewo.
2. SKS Gryf Goręczyno.
3. KP Gryf Tczew.
4. KS Rodło Trzciano.
5. Amatorka Mikołajki Pomorskie.
6. MKS Lew Lębork.
7. ŻTS Błękitni Kmiecin.

C. Odmówić przyznania licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach klasy A w sezonie 2022/2023 dla klubu:
1. GTS Pruszcz Gdański - w związku z naruszeniem wymogów licencyjnych: brak właściwego dla tej klasy rozgrywkowej wniosku o wydanie licencji klubowej, brak deklaracji udziału w rozgrywkach związkowych minimum jednej drużyny młodzieżowej.
2. LKS Granit Koczała - w związku z naruszeniem wymogów licencyjnych: brak właściwego dla tej klasy rozgrywkowej wniosku o wydanie licencji klubowej, brak deklaracji udziału w rozgrywkach związkowych minimum jednej drużyny młodzieżowej.
3. KP Gdynia - w związku z naruszeniem wymogów licencyjnych: klub w procesie licencyjnym w sprawie spełnienie wymogów kryterium sportowego przedłożył umowę o współpracy z klubem młodzieżowym nie mającym drużyn uczestniczących w rozgrywkach związkowych.

Od powyższych decyzji przysługuje Wnioskodawcy tryb odwoławczy zgodnie z postanowieniami ust. 3.4.2. Przepisów licencyjnych PZPN dla klubów IV ligi i klas niższych na sezon 2020/2021 i następne.

V. Sprawy organizacyjne:
A. Weryfikatorzy wniosków licencyjnych:
 Maciej TOMASZEWSKI (tel. 697 038 213) - kluby IV ligi i młodzieżowe;
 Wojciech KRASUCKI (tel. 605 051 278) - kluby klasy Okręgowej i klasa A;
 Sylwester MASZOTA (tel. 661 142 143) - kluby klasy B;
 Gerard SOBECKI (tel. 697 038 201) - kryterium infrastrukturalne wszystkich lig i klas rozgrywkowych.
W przypadku pytań dotyczących postępowania licencyjnego proszę kontaktować się z właściwym, według klasy rozgrywkowej, weryfikatorem.

B. Obowiązujące adresy poczty mailowej, na które należy składać wnioski licencyjne:
- klasa Okręgowa - licencjeKO@pomorski-zpn.pl
- klasa A - licencjeKA@pomorski-zpn.pl
- klasa B - licencjeKB@pomorski-zpn.pl
- kluby młodzieżowe - licencjeKM@pomorski-zpn.plPrzypominam, że w postępowaniu licencyjnym należy posługiwać się pocztą mailową na domenie @pomorski-zpn.pl.

C. Ważniejsze obowiązki wynikające z postępowania licencyjnego:
- Zgodnie z uchwałą Zarządu Pomorskiego ZPN nr 268/Z/2022 z dnia 04.04.2022 r. w sprawie przyjęcia szczegółowych przepisów licencyjnych dla klubów IV ligi i klas niższych Pomorskiego ZPN na sezon 2022/2023 wydanie licencji klubowej obłożone jest obowiązkiem wniesienia opłaty administracyjnej.
- Oświadczenie dotyczące kryterium finansowego musi być potwierdzone przez księgowość Związku.
- Obowiązkiem klubu jest zgodne ze stanem faktycznym i prawnym wypełnienie poszczególnych dokumentów załączając pod dane kryterium wymagane załączniki następnie w formie wyłącznie jednego skanu w formacie pdf, przesłać je na właściwy według klasy rozgrywkowej adres poczty mailowej.
- W przypadku pytań czy problemów technicznych dotyczących formatowania dokumentacji licencyjnej proszę kontaktować się z sekretarzem Komisji - Maciej Tomaszewski tel.697-038-213.
- Wnioski składane są odpowiednio do ligi lub klasy rozgrywkowej reprezentowanej przez Wnioskodawcę wg. stanu na dzień złożenia wniosku.
- W przypadku awansu sportowego klub zobowiązany będzie do złożenia wniosku uzupełniającego.
- W przypadku spadku sportowego do niższej klasy rozgrywkowej klub zachowuje prawa wynikające z przyznanej licencji.
- Wnioski niespełniające powyższych wymogów nie będą rozpatrywane merytorycznie.

Przewodniczący Komisji ds. Licencji Klubowych
(-) Józef Dąbrowski