fot. Gerard Rumczyk

Zmarł Gerard Rumczyk

Z żalem informujemy, że 28 września, w wieku 79 lat, zmarł Gerard Rumczyk – Honorowy Członek Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W 2015 roku został odznaczony Złotym Medalem Polskiego Związku Piłki Nożnej.


Ś.p. Gerard Rumczyk był arbitrem piłkarskim od 1966 roku. W latach 1980-1983 był rozjemcą na drugoligowych boiskach. W 1988 roku ukończył karierę czynnego sędziego i został obserwatorem na szczeblu centralnym. Pełnił wiele funkcji w organizacji sędziowskiej. Między innymi był referentem ewidencji i odznaczeń czy referentem obsad. W latach 1991-2012 był Członkiem Zarządu Kolegium Sędziów. Pracował także w ramach Komisji ds. Licencji Klubowych i w Komisji ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich Pomorskiego ZPN.

Na ręce rodziny, przyjaciół i bliskich składamy wyrazy współczucia.

Różaniec za duszę zmarłego odbędzie się w sobotę 2 października o godzinie 9:00 w kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła w Tczewie przy ulicy Rokickiej 1. Następnie o godzinie 9:30 odbędzie się msza święta. Uroczystości pogrzebowe po mszy świętej na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Rokickiej 5 w Tczewie.