fot. Pomorski ZPN

Zimowe okienko transferowe

1 lutego otwarte zostało zimowe okienko transferowe w niższych ligach (od III ligi do klasy B plus rozgrywki młodzieżowe). Kluby mogą już pozyskiwać nowych zawodników, wobec czego przypominamy najważniejsze informacje.


1. Zimowe okno transferowe trwa do dnia rozpoczęcia rozgrywek rundy wiosennej w danej klasie rozgrywkowej, do której zawodnik ma zostać uprawniony.

2. Po zamknięciu okna transferowego, w czasie trwania sezonu rozgrywkowego, możliwe jest pozyskanie zawodników wolnych:
a) jeśli nie są związani z klubem żadną umową i w okresie 12 miesięcy nie brali udziału w żadnych rozgrywkach piłkarskich w Polsce lub za granicą – zmiana przynależności klubowej i uprawnienie do gry możliwe przez cały sezon, również po zamknięciu okna transferowego; 
b) jeśli do czasu letniego okresu transferowego (do 31 sierpnia) posiadali status zawodników wolnych – zmiana przynależności klubowej i uprawnienie do gry możliwe jest do 28 lutego. 

3. Samo przesłanie dokumentów za pośrednictwem systemu Extranet nie jest jednoznaczne z potwierdzeniem zawodnika do klubu i uprawnieniem do gry. Zamiana przynależności klubowej i uprawnienie do gry wymaga akceptacji przez pracownika Pomorskiego ZPN. W przypadku złożenia przez klub pozyskujący kompletu dokumentów przed zakończeniem zimowego okna transferowego, potwierdzenie i uprawnienie zawodnika do gry w klubie pozyskującym może nastąpić także po jego zamknięciu.