fot. Finał Pucharu Polski Kobiet

Zapowiedź Finału Pucharu Polski Kobiet

W środę 30 września o godzinie 17:00 w Rusocinie (ul. Rataja 1) odbędzie się Finał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, w którym zmierzą się Pogoń „Gościniec nad Wisłą” Tczew i Lechia Gdańsk.


Pogoń „Gościniec nad Wisłą” Tczew to de facto drużyna rezerw. Pierwszy zespół Pogoni rywalizuje na poziomie I Ligi Kobiet. Drugi zespół gra w IV Lidze Kobiet „no10.pl”. Po pięciu kolejkach Pogoń „Gościniec nad Wisłą” Tczew z kompletem punktów zajmuje pierwsze miejsce. Bilans bramkowy wynosi 35:2. Na ten dorobek składają się następujące wyniki:
- 7:1 GKS Żukowo
- 16:0 Olimpico Malbork
- 7:0 Chojniczanka Chojnice
- 5:1 KS Pszczółki.

W rozgrywkach pucharowych Pogoń przez trzy rundy przeszła bez straty bramki. Zaczęło się od 8:0 z GKS Żukowo (2 Kinga Ślisewska, 2 Magdalena Bartosik, Aurelia Begier, Jagoda Grześkowiak, Alicja Sokół, Klaudia Pietkun). W kolejnej fazie tczewianki uporały się z AP Lotos Gdańsk CLJ 3:0 (Alicja Sokół, Łucja Tabor, Aurelia Begier). W półfinale tczewianki po zaciętym meczu pokonały obrończynie tytułu BP AP Marcus Gdynia 1:0 (Magdalena Sobal).

Lechia Gdańsk to drużyna występująca w rozgrywkach III Ligi Kobiet. Po pięciu kolejkach biało-zielone z dorobkiem sześciu punktów zajmują szóste miejsce. Bilans bramkowy wynosi 13:11. Wyniki w lidze prezentują się nastęująco:
- 0:5 Ladies Football Academy Szczecin
- 1:3 Juna-Trans Stare Oborzyska
- 7:0 UKS Victoria SP 2 Sianów
- 1:2 KA 4 Respect Krobia
- 4:1 Lew Lębork.

W pucharze gdańszczanki rozegrały dwa spotkania. W Luzinie pokonały 2:0 miejscowy GOSRiT po dwóch bramkach Zuzanny Lachinowicz. W półfinale okazały się lepsze od zawodniczek Lwa Lębork wygrywając 3:1 po dwóch trafieniach Weroniki Szmatuły i jednym Lidii Zakrzewskiej.


Bezpłatne bilety na finał Pucharu Polski Kobiet można odbierać w następujących punktach:
- Urząd Gminy Pruszcz Gdański (ul. Zakątek 1, Juszkowo)
- Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Pruszcz Gdański (ul. Spacerowa 8a, Łęgowo)
- Sklep Nutrishop (ul. Kochanowskiego 2, Pruszcz Gdański)

Zapraszamy również na transmisję z meczu.

Więcej o wydarzeniu na naszym profilu FB – TUTAJ.

drabinka PPK 2020.jpg

 

Plakat A3 PPK.jpg