fot. polska_3XII

Zakup biletów na UEFA EURO 2020 przez polskich kibiców

Aplikowanie o bilety na mecze turnieju finałowego UEFA EURO 2020 możliwe będzie od 4 grudnia o godzinie 14:00 i potrwa do 18 grudnia do godziny 14:00 na stronie euro2020.com/tickets. Jeśli zapotrzebowanie na bilety przekroczy dostępną pulę, zostanie przeprowadzone losowanie.


Jedna osoba może aplikować o maksymalnie 4 bilety. Ceny za bilety rozpoczynają się od 50 euro w przypadku miast gospodarzy z grupy A (Dania, Wielka Brytania, Niemcy, Irlandia, Włochy, Holandia, Rosja, Szkocja, Hiszpania) oraz 30 euro w przypadku miast gospodarzy z grupy B (Azerbejdżan, Węgry, Rumunia).

Bilety dostępne będą w trzech kategoriach cenowych:
Kategoria 1 – centralnie ulokowane bilety wzdłuż linii bocznej boiska
Kategoria 2 – w większości na łukach stadionu
Kategoria 3 – miejsca za bramkami

Możliwe jest aplikowanie o bilety w jednej kategorii cenowej w ramach jednego zamówienia. W celu zwiększenia szans na przyznanie biletów, kibice mogą wyrazić chęć zakupu biletów w innej kategorii cenowej, jeśli ta, o którą pierwotnie aplikowali będzie niedostępna.

Jedna osoba może złożyć tylko jedną aplikację. Nie jest możliwe aplikowanie o bilety na dwa mecze odbywające się tego samego dnia. W celu zminimalizowania ryzyka zakupu biletów nieważnych, nieistniejących bądź sfałszowanych, zalecany jest zakup wyłącznie poprzez portal UEFA.com.

Bilety zostaną przyznane w wyniku losowania. Nie ma znaczenia czy aplikacja została złożona na początku czy pod koniec trwania fazy sprzedaży. Płatność za bilety (w EURO) musi zostać wykonana w ciągu 10 dni od momentu otrzymania informacji i przyznanych biletach, za pomocą ALipay, karty kredytowej bądź debetowej.

Bilety przeznaczone są dla indywidualnych użytkowników. Firmy zainteresowane zakupem większej liczby miejsc zapraszamy do zapoznania się z ofertą biznes. Część z kibiców otrzyma bilety w formie elektronicznej, możliwe do pobrania za pomocą dedykowanej aplikacji. Szczegółowe informacje zostaną przesłane tym osobom przed rozpoczęciem turnieju.

Poniżej załączamy harmonogram meczów oraz szczegółowy informator dotyczący zakupu biletów:
Ticket information UEFA EURO 2020.pdf
Match schedule UEFA EURO 2020.pdf

źródło: laczynaspilka.pl