fot. Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku.jpg

Za nami wojewódzki finał turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

W dniach 23-25 maja na stadionie Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ulicy Traugutta 29 odbył się finał wojewódzki turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Wszystkie drużyny miały okazję zagrać na głównej płycie gdzie na co dzień trenują zawodnicy z gdańskiej drużyny ekstraklasy. Jak co roku nie brakowało emocji, rywalizacji na najwyższym poziomie oraz dużo dobrej zabawy.


Turniej rozpoczął się w poniedziałek od najstarszej kategorii wiekowej chłopców i dziewczynek. Dzieci z rocznika 2010 i 2011 rywalizowały o wyjazd na finał do Warszawy, gdzie mecze finałowe będą rozgrywane na stadionie PGE Narodowy. Wśród chłopców zwyciężyła szkoła SP 5 Gdańsk, która w finale pokonała SSP Człuchów, a na trzecim stopniu podium uplasowała się drużyna SP 2 Luzino wygrywając z Champions Ryjewo. Województwo pomorskie wśród dziewczynek w kategorii U-12 reprezentować będzie AP Lotos Gdańsk, który w finale pokonał Ceramik Łubiana. Trzecie miejsce i brązowy medal otrzymała drużyna Kaperki Puck pokonując zespół SP Nowa Cerkiew.

1_tymbark_ukslotos_u12.jpg

2_tymbar_u12dz.jpg

3_tymbark_u12_dz.jpg

4_tymbark_u12_ch.jpg

5_tymbark_u12ch.jpg

6_tymbark_u12ch.jpg

Wtorek to również rywalizacja o finał w Warszawie, tym razem w kategorii wiekowej U-10. Tu wśród chłopców reprezentować nas będzie SP Przechlewo, które w finale pokonało SP 1 Malbork. Na trzecim miejscu uplasował się zespół Jaguara Gdańsk, który wygrał w meczu o trzecie miejsce z Orzełkami Żelistrzewo. Wśród dziewczynek prym wiódł zespół AP Lotos Gdańsk, który w finale pokonał Flautę Gdynia. Mecz o trzecie miejsce wygrały Kaperki Puck pokonując ULKS Prometeusz Tuchomie.

7_tymbark_u10dz.jpg

8_tymbark_u10dz.jpg

9_tymbark_u10dz.jpg

10_tymbark_u10ch.jpg

11_tymbark_u10ch.jpg

12_tymbark_u10ch.jpg

Środa była dniem, gdzie rywalizowali najmłodsi adepci piłki nożnej z kategorii U-8. Dla nich był to już ostatni etap rozgrywek. Niemniej jednak walka o pierwsze miejsce była bardzo zacięta. Ostatecznie pierwsze miejsce wśród chłopców zajął zespół UKS Sparta Sycewice pokonując KKS Unię Tczew. Trzecie miejsce wśród chłopców zajął zespół MFS Gdańsk, który pokonał AP Marko-Gol. Najlepszym zespołem wśród dziewczynek okazała się Flauta Gdynia pokonując w finale Błękitne Wejherowo. Mecz o trzecie miejsce wygrał zespół Pogoni Tczew wygrywając z SP 48 Gdańsk.

13_tymbark_u8dz.jpg

14_tymbark_u8dz.jpg

15_tymbark_u8dz.jpg

16_tymbark_u8ch.jpg

17_tymbark_u8ch.jpg

18_tymbark_u8ch.jpg

Pomorski Związek Piłki Nożnej dziękuje koordynatorom gminnym oraz powiatowym za pomoc w organizacji rozgrywek na poszczególnych szczeblach. Dzięki ich zaangażowaniu turniej stał na najwyższym poziomie.

Podziękowania należą się również miastu Gdańsk, które od pięciu lat wspiera nas w organizacji finałów wojewódzkich.

Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów w Warszawie w dniach 12-14.06.2022.

Fot. Polski Związek Piłki Nożnej