fot. Warsztaty trenerskie - Jakub Frydrych

Za nami warsztaty trenerskie pt. Praktyczne narzędzia do analizy gry i treningu

W piątek 29 kwietnia 2022 roku w sali konferencyjnej Stadionu Miejskiego w Gdyni odbyły się, organizowane przez Pomorski Związek Piłki Nożnej warsztaty dla trenerów piłki nożnej. Celem spotkania było zdobycie praktycznych umiejętności niezbędnych do przygotowania materiału szkoleniowego na odprawę przedmeczową.


Warsztaty poprowadził Jakub Frydrych, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, członek Komisji ds. Szkolenia Pomorskiego ZPN, trener licencjonowany UEFA A i Elite Youth, trener edukator PZPN, obecnie pracujący jako analityk pierwszoligowej Arki Gdynia.

Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej sekwencji trener Frydrych przedstawił teoretyczne założenia dotyczące obserwacji gry. Scharakteryzował założenia, jakim powinna odpowiadać obserwacja gry, jaki jest jej zakres oraz jakie korzyści płyną z systematycznego jej stosowania. W drugiej części warsztatów uczestnicy pod okiem trenera przygotowywali samodzielnie materiał na odprawę przedmeczową. Za pomocą standardowego programu komputerowego Windows i aplikacji Clip Draw „szatkowali” wcześniej przygotowany przez prowadzącego zapis audiowizualny z meczu Manchester City i Real Madryt. Wybierali odpowiednie sekwencje z gry i tworzyli kilkuminutowy materiał instruktażowy o rywalach dla zawodników własnej drużyny. Trener Frydrych na bieżąco udzielał wskazówek i rad uczestnikom spotkania w trakcie ich samodzielnej pracy.

Warsztaty trenerskie - Jakub Frydrych2.jpg

Warsztaty trenerskie - Jakub Frydrych1.jpg