fot. Czesław Michniewicz

Za nami „taktyczna uczta” trenera Czesława Michniewicza

W dniu 15 września 2020 roku w Sali Okrągłej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego odbyły się warsztaty szkoleniowe dedykowane trenerom z najwyższą licencją trenerską.


W pierwszej, zasadniczej i najdłuższej części spotkania, wykład pt. Mikrocykl przygotowania startowego Reprezentacji Polski U-21 do meczu z Portugalią wygłosił trener Czesław Michniewicz. Była to swoista „uczta taktyczna” jaką przygotował dla nas ten znakomity szkoleniowiec. Selekcjoner reprezentacji Polski U-21 wraz ze swoim asystentem trenerem-analitykiem Kamilem Potrykusem zaprezentowali, z wręcz aptekarską skrupulatnością, mikrocykl przygotowania startowego do dwumeczu z reprezentacją Portugalii w ramach eliminacji do mistrzostw Europy.

Trener Michniewicz omawiał merytoryczne treści poszczególnych jednostek treningowych, skupiając się przede wszystkim na kwestiach ustawień taktycznych. Objaśniał adekwatność stosowania środków treningowych pod konkretnego rywala, prezentując wybrane ćwiczenia taktyczne z poszczególnych jednostek treningowych (krótkie filmowe etiudy z treningów swoich wybrańców). 

Po ponad dwugodzinym wykładzie, w drugiej części uczestnicy spotkania warsztatów mieli możliwość zadawania pytań trenerowi. Swoisty panel dyskusyjny trwał bardzo długo dzięki szczegółowym i barwnym wyjaśnieniom trenera. Na zakończenie spotkania przy okazji już nieformalnych rozmów trenerzy mieli możliwość „obfotografowywania” się z trenerem.

czesław1.jpg

czesław2.jpg

 

Andrzej Szwarc
Przewodniczący Komisji Licencji Trenerskich
Karol Wasielewski
Sekretarz  Komisji Licencji Trenerskich