fot. 1

Za nami kolejne szkolenie dla trenerów bramkarzy

Dnia 25 listopada 2019 roku w Ustce odbyły się zorganizowane przez Pomorski Związek Piłki Nożnej oraz Mobilną Akademię Młodych Orłów warsztaty szkoleniowe pt. "Szkolenie bramkarza na wstępnym etapie szkolenia".


Trenerki i trenerzy z woj. pomorskiego, zajmujący się na co dzień szkoleniem bramkarzy, mieli okazję wysłuchać wykładu i obejrzeć pokazowe zajęcia treningowe poprowadzone przez Macieja Gemborysa - byłego bramkarza II-ligowej Polonii Gdańsk oraz Lechii-Polonii Gdańsk, trenera UEFA A, trenera bramkarek kadr wojewódzkich U-12 oraz U-14 oraz bramkarzy z klas sportowych Pomorskiego ZPN.

Pierwsza część warsztatów wypełnił trening pokazowy, który odbył się w hali sportowej przy ul. Bursztynowej. Trener Gemborys, przedstawiając cały wachlarz działań bramkarskich na bieżąco komentował ich wykonanie oraz dzielił się z trenerami szczegółowymi wskazaniami metodycznymi, niezbędnymi przy wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń. W zajęciach udział wzięło 6 bramkarzy reprezentujących następujące kluby: Jantar Ustka, UKS GAP Bruskowo Wielkie/Gryf Słupsk S.A. oraz Spartę Sycewice.

Po części treningowej uczestnicy warsztatów wysłuchali ciekawej prelekcji dotyczącej podstawowych zagadnień dotyczących szkolenia bramkarskiego, naboru i selekcji oraz właściwości, jakimi powinien cechować się zawodnik grający na pozycji bramkarza. Dodatkowo, trener Gemborys jeszcze raz dokładnie i szczegółowo omówił i skomentował zastosowane w części praktycznej środki treningowe. Pytania zadawane przez uczestników sprawiły, że ta część szkolenia potrwała nieco dłużej niż zakładano. To potwierdza iż spotkanie dla przybyłych trenerek i trenerów było bardzo cennym doświadczeniem.

Arkadiusz Janor
Trener MAMO

2

3