fot. Jacek Magiera.jpg

Za nami kolejne szkolenie dla trenerów

W dniu 15 listopada 2019 roku, po spektakularnym zwycięstwie graczy młodzieżowej reprezentacji Polski U-20 nad Szwajcarią, odbyło się kolejne spotkanie warsztatowe dla pomorskich trenerów.


Wykład pt. Model pracy sztabu szkoleniowego Reprezentacji Polski U-20. Organizacja działań w grze w systemie 1-3-5-2 na przykładzie meczów Reprezentacji Polski U-20 poprowadził trener Jacek Magiera wraz ze swoim asystentem Sebastianem Krzepotą (trener przygotowania motorycznego naszych młodzieżowców).

Dzięki uprzejmości pana Bogdana Duraja, szefa klubu Holiday w Charzykowach, 90-sobowa grupa trenerów miała okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat różnych aspektów procesu treningowego. W blisko 3-godzinnej prezentacji trener Magiera podzielił się ze słuchaczami swoją wiedzą na temat organizacji działań w systemie 1-3-5-2. Omawiał wszystkie aspekty gry zarówno defensywnej, jak i ofensywnej na podstawie dokonań swoich podopiecznych w meczach z reprezentacjami Niemiec i Holandii. Przy okazji dzielił się spostrzeżeniami i refleksjami na temat swojej „filozofii pracy” z grupą naszych młodzieżowych reprezentantów. Niezwykle cenne były jego uwagi dotyczące wyznaczania indywidualnych, dalekosiężnych i operacyjnych celów sportowych dla naszych nastoletnich zawodników. Wywody trenera Magiery były przeplatane bardzo ciekawymi spostrzeżeniami na temat metodyki diagnozowania i przygotowania motorycznego zawodników do współzawodniczenia czynionymi przez trenera Krzepotę. Po tej potężnej dawce wiedzy, już w kuluarowych rozmowach z wykładowcami, pomorscy szkoleniowcy mieli okazję podyskutować o interesujących ich wątkach poruszanych w wykładzie.

Jeszcze raz dziękując naszym trenerom reprezentacji Polski U-20 za znakomicie przygotowaną prezentację i wykład zapraszam na kolejne spotkanie, tym razem dedykowane przede wszystkim trenerom bramkarzy, które wkrótce odbędzie się w Ustce.

Andrzej Szwarc

Wiceprezes ds. Szkolenia Pomorskiego ZPN

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg