fot. Jakub Frydrych.jpeg

Za nami kolejne szkolenie dla trenerów

W dniu 26 lutego 2020 roku na obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu odbyło się pierwsze w tym roku kalendarzowym szkolenie dla trenerów Pomorskiego Związek Piłki Nożnej. Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać interesującego wykładu trenera Jakuba Frydrycha nt. obserwacji gry oraz zapoznać się z praktycznym wykorzystaniem analiz taktycznych w procesie treningowym na potrzeby pierwszego zespołu Arki Gdynia.


Trener Frydrych to absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, członek Komisji ds. Szkolenia Pomorskiego ZPN, trener licencjonowany UEFA A Elite Youth oraz trener edukator PZPN. W swojej karierze trenerskiej prowadził zespoły juniorskie Arki Gdynia (m. in. CLJ U-18), reprezentacje młodzieżowe Pomorskiego Związku Piłki Nożnej oraz klasy sportowe GOSSM w Gdańsku. Obecnie jest trenerem analitykiem ekstraklasowej Arki Gdynia.

W pierwszej części warsztatów prelegent przedstawił ogólne założenia, jakimi powinna odpowiadać obserwacja gry oraz jakie płyną z niej wskazania i dyrektywy do treningu w mikrocyklu treningowym. W drugiej sekwencji swojej prezentacji podzielił się swoimi doświadczeniami z pracy „w banku informacji”. Zdradził tajemnice „kuchni analityka”: sposoby gromadzenia informacji o rywalach, ich przetwarzania oraz prezentowania zdobytej wiedzy graczom w trakcie tygodniowego planu zajęć treningowych. Tu posłużył się konkretnym przykładem ostatniej analizy zespołu Rakowa Częstochowa oraz przedstawił materiał i metodykę przygotowania taktycznego do kolejnego meczu z ŁKS Łódź.

Niezwykle inspirujący wykład zachęcił słuchaczy do zadawania pytań, na które trener Frydrych udzielał wyczerpujących odpowiedzi już na zakończenie spotkania.

Andrzej Szwarc
Wiceprezes ds. Szkolenia Pomorskiego ZPN

Jakub Frydrych 1.jpg

Jakub Frydrych2.jpg

Jakub Frydrych 3.jpg