fot. 1

XIX Halowy Turniej Sędziów w Lęborku - relacja

W dniu 7.12.2019 r. w hali Widowiskowo-Sportowej w Lęborku odbył się XIX Turniej Halowy Energa Sędziów o Puchar Przewodniczącego KS Pomorskiego ZPN.


W turnieju wzięło udział 9 zespołów: Koszalin, Gdańsk, Gdynia, Słupsk, Malbork, Kociewie, Lębork, Bytów, Program Mentorski.

Po emocjonującej rywalizacji grupowej do półfinałów z grupy A z kompletem zwycięstw awansowała drużyna sędziów z Gdańska, a z drugiego miejsca niespodziewanie drużyna Programu Mentorskiego, która do ostatnich chwil czekała na rozstrzygnięcie ostatnich meczów w grupie, gdzie korzystny układ wyników dał im awans z drugiego miejsca. Natomiast z grupy B z pierwszego miejsca awansowała drużyna gospodarzy z Lęborka, a stawkę półfinalistów uzupełnili sędziowie z Bytowa.

Grupa A - klasyfikacja końcowa
1. Gdańsk
2. Program Mentorski
3. Słupsk
4. Koszalin
5. Kociewie

Grupa B- klasyfikacja końcowa
1. Lębork
2. Bytów
3. Gdynia
4. Malbork

W półfinałach po nadspodziewanie jednostronnym widowisku Program Mentorski pokonał 4:0 gospodarzy z Lęborka, a sędziowie z Gdańska po niezwykle zaciętym spotkaniu pokonali drużynę z Bytowa 1:0. Tytuł mistrzowski obroniła drużyna sędziów z Gdańska, która w finale pokonała Program Mentorski 4:2. Podium skompletowała drużyna z Bytowa, która w meczu o trzecie miejsce pokonała gospodarzy z Lęborka 2:0.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1. Gdańsk
2. Program mentorski
3. Bytów
4. Lębork
5. Słupsk
6. Koszalin
7. Gdynia
8. Kociewie
9. Malbork

Najlepszy bramkarz – Rafał Kazimieruk (Gdańsk)
Najlepszy strzelec – Damian Liedtke (Gdańsk)
Puchar Fair Play – Malbork

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

Sponsorem Głównym turnieju była Grupa Energa.

energa pom zpn.jpg