fot. Piłka dla wszystkich

Wytyczne dotyczące obozów piłkarskich

Jak zorganizować bezpieczny obóz dla młodych piłkarzy? Sprawdź wytyczne!


Coś, co jeszcze kilka tygodni temu wydawało się nierealne, dziś jest możliwe. Sytuacja epidemiczna w Polsce związana z koronawirusem poprawiła się na tyle, że władze państwowe pozwalają organizować obozy sportowe. Z takiej możliwości z pewnością chętnie skorzystają szkółki i kluby piłkarskie. Jak bezpiecznie zorganizować obóz?

 

Zdaniem rządu oraz instytucji odpowiedzialnych za zdrowie publiczne pandemia COVID-19 została opanowana na tyle, by „odmrażać” gospodarkę oraz życie społeczne w coraz szerszym zakresie. Jedną z aktywności, na którą została wyrażona zgoda, jest organizowanie oraz uczestnictwo w obozach sportowych. Oczywiście wciąż nie mogą one wyglądać tak, jak choćby przed rokiem. By uczestnicy byli bezpieczni, należy przestrzegać wielu procedur oraz postępować według ściśle określonych zasad. Jakich?

Wytyczne dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży opracowali właśnie specjaliści z Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem wdrażania procedur jest wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń zmniejszających ryzyko zakażenia podczas pobytu na wypoczynku, minimalizowanie ryzyka zakażenia poprzez wprowadzenia zrozumiałego regulaminu dla uczestników wypoczynku oraz ich rodziców bądź opiekunów, ograniczenie liczby kontaktów na terenie miejsca wypoczynku w ramach zabezpieczenia przed możliwym zakażeniem, stosowanie się w miejscu wypoczynku do wymogów określających warunki bezpieczeństwa, a także kompleksowe działanie dostosowane do zaawansowania stanu epidemicznego.

Zapraszamy do zapoznania się i stosowania zaleceń zawartych w załączonym poniżej dokumencie.

Wytyczne GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży