Wyniki Kadr Pomorskiego ZPN U-14 i U-13

1 czerwca w Gdańsku mierzyły się kadry Pomorskiego ZPN oraz Warmińsko-Mazurskiego ZPN. Drużyna z rocznika 2007 prowadzona przez trenerów Pawła Wypija i Łukasza Godlewskiego wygrała 6:2, zaś ich młodsi koledzy z rocznika 2008 prowadzeni przez trenerów Rafała Kaczmarczyka i Arkadiusza Janora przegrali 2:3

Rozgrywki o Puchar im. Kazimierza Deyny, kategoria wiekowa U-14 (C2 – rocznik 2007)

Pomorski ZPN - Warmińsko-Mazurski ZPN 6:2 (1:1)

Bramki: Alan Wiśniewski (asysta Jakub Adkonis), Igor Brzyski (asysta Wiktor Winiarski), Oskar Treder (asysta Natan Jóskowski), Euzebiusz Belka (asysta Jakub Adkonis), Jakub Adkonis, Oskar Śliwowski

Kadra Pomorskiego ZPN: Kamil Nowak - Borys Jesionowski, Kacper Potulski, Wiktor Winiarski, Igor Dubiela - Igor Brzyski, Kacper Nowak - Alan Wiśniewski, Oskar Treder, Natan Jóskowski - Jakub Adkonis

Grali również: Oskar Lenc, Euzebiusz Belka, Julian Woźniak, Kamil Jakubiak, Oskar Śliwowski, Miłosz Kaczmarek, Jakub Pławski

Paweł Wypij: Od początku spotkania posiadaliśmy inicjatywę, zespół był bardzo zdeterminowany co w pewnym sensie przeszkadzało nam w grze. Mimo stwarzanych sytuacji pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 1-1. Przerwę wykorzystaliśmy na wyciszenie emocji związanych z "walką" o awans na Mistrzostwa Polski co poskutkowało cierpliwą, konsekwentną grą i kolejnymi bramkami. Spokojnie pracujemy dalej i z niecierpliwością czekamy na kolejny mecz

Rozgrywki o Puchar im. Kazimierza Góskiego, kategoria wiekowa U-13 (D1 – rocznik 2008)

Pomorski ZPN - Warmińsko-Mazurski ZPN 2:3 (0:2)

Bramki: Jan Strzecki (Błękitni Wejherowo), Igor Hasa (Wierzyca Pelplin)

Kadra Pomorskiego ZPN: Jakub Zieliński, Tymoteusz Tworkowski, Szymon Gościcki, Leon Dmochowski, Filip Szymański (Jaguar Gdańsk), Natan Sobiech, Oliwier Sak, Jeremi Iwanicki, Szymon Dziedzia, Oskar Żakowiecki (Lechia Gdańsk), Adam Giedrys, Igor Górecki (Arka Gdynia), Igor Hasa (Wierzyca Pelplin), Wiktor Pionk (Gryf Tczew), Jan Strzecki (Błękitni Wejherowo), Bartek Łudczak (Piki Gdańsk), Kacper Pietrak, Filip Wiśniewski (Gryf Słupsk)

Arkadiusz Janor i Rafał Kaczmarczyk: Chcielibyśmy na wstępie podziękować zawodnikom za zaangażowanie i zdrowie, które włożyli w to spotkanie. Chłopcy pokazali charakter, który w sporcie jest bardzo cenną cechą. Patrząc na spotkanie czysto piłkarskim okiem można powiedzieć, iż wygrała drużyna skuteczniejsza w działaniach. Był to dla Nas trudny fizycznie pojedynek. Nie ustrzegliśmy się błędów indywidualnych, które goście bardzo skutecznie wypunktowali. Mimo niekorzystnego wyniku do przerwy, w drugiej części spotkania przy stanie 2:1 stworzyliśmy kilka ciekawych akcji bramkowych, których niestety nie udało zamienić się na zdobycz bramkową. W takim momencie gdzie mówiąc żargonem piłkarskim „gra zaczyna się kleić” goście po kontrze strzelają gola na 3:1. W końcówce spotkania bardzo ładnym strzałem głową bramkarza Warmii i Mazur pokonał Igor Hasa. Przed nami w przyszłym tygodniu ostatni mecz mistrzowski w Białymstoku z reprezentacją woj. podlaskiego. Wszystkim chłopcom, którzy nie mogli zagrać lub ulegli kontuzjom w czasie meczu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.