Wygrana Polaków z Norwegią w turnieju UEFA Development

W swoim drugim meczu turnieju UEFA Development U-16 Polacy wygrali w Malborku z Norwegią 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę zdobył w 66. minucie Bartosz Bida. W poniedziałek biało-czerwoni zmierzą się o godzinie 12 w Nowym Stawie z Ukrainą.

W końcówce Polacy grali jednak w „10”, bowiem w 73. minucie czerwoną kartkę otrzymał bramkarz Marcel Lotka. Zawodom w Malborku przyglądało się blisko tysiąc kibiców.

W drugim rozegranym w Nowym Stawie sobotnim spotkaniu Słowacja zremisowała z Ukrainą 1:1. W rzutach karnych lepsza okazała się Słowacja. Dzięki temu zwycięstwu biało-czerwoni awansowali na pierwsze miejsce - cztery punkty mają na koncie także nasi południowi sąsiedzi. Słowacy zremisowali co prawda dwa mecze, ale lepiej od rywali egzekwowali rzuty karne

Marcel Lotka – Mateusz Maćkowiak, Michał Bogacz, Wiktor Pleśnierowicz, Szymon Pankiewicz – Sebastian Mach (41. Jakub Karbownik), Paweł Jachno (73. Jakub Białczyk), 14. Szymon Czyż (54. Michał Karbownik), Mikołaj Nawrocki (73. Wiktor Bieniek), 9. Bartosz Bida - Olaf Kobacki (63. Bartłomiej Eizenchart).

Pierwsze mecze turnieju UEFA Development U-16 odbyły się w czwartek w Starogardzie Gdańskim. W inauguracyjnym spotkaniu na stadionie OSiR Norwegia pokonała 4:3 Ukrainę, a następnie Polacy zremisowali 0:0 ze Słowacją. W rzutach karnych lepsi okazali się jednak rywale 4:3.

Z kolei ostatnie spotkania tej imprezy rozpoczną się w wielkanocny poniedziałek o godzinie 12 – w Nowym Stawie biało-czerwoni zagrają z Ukrainą, natomiast w Malborku Słowacja zmierzy się z Norwegią. Wstęp na wszystkie mecze turnieju UEFA Development jest wolny - dystrybucję darmowych wejściówek prowadzą Ośrodki Sportu i Rekreacji w Malborku i Nowym Stawie.

Ten turniej jest jednym z etapów przygotowań do pierwszej rundy eliminacji mistrzostw Europy do lat 16, których finał odbędzie się w maju 2018 roku w Anglii. W październiku na Cyprze Polacy zmierzą się ze Szwecją, San Marino oraz gospodarzami imprezy.