fot. wosp2020

Wiatr w żagle! Gramy, bo lubimy! 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Po raz kolejny gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Pomorski Związek Piłki Nożnej przekazał na licytację WOŚP sprzęt sportowy podpisany przez znanych piłkarzy oraz gadżety piłarskie.


​W tym roku po raz pierwszy można wrzucać pieniądze do naszej puszki! Wolontariuszem w naszym imieniu będzie pracownik biura Mateusz Wiech, który wraz z żoną ​Martyną będą zbierać fundusze w okolicach Dworca Głównego w Gdańsku.

Wszystkie przedmioty będą licytowane w niedzielę 12 stycznia w Hali Firmy Trend Projekt w Mokrym Dworze 21 przy Skansenie Maszyn Rolniczych. Początek licytacji o godzinie 16:00.

Do wylicytowania będą:
- dwie koszulki młodzieżowej reprezentacji Polski z podpisami zawodników znanych z boisk Ekstraklasy;
- bluza bramkarska reprezentacji Polski;
- proporczyk z okazji 100-lecia PZPN z podpisami młodzieżowej reprezentacji Polski;
- piłka z podpisami piłkarzy Lechii Gdańsk;
- spodenki meczowe Daniela Łukasika piłkarza Lechii Gdańsk wraz z podpisanymi zdjęciami;
- damska koszulka termoaktywna firmy Nike;
- dwa oficjalne kalendarze PZPN na rok 2020;
- puzzle z jedenastką pierwszej reprezentacji Polski;
- okolicznościowe plany lekcji PZPN wraz z naklejkami piłkarzy pierwszej reprezentacji Polski;

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w 2020 roku zagra po raz 28. To największa jednodniowa zbiórka charytatywna w kraju, której szaleństwo ogarnia całą Polskę. Każdy finał jest wyjątkowy i rozgrzewa jedną z zimowych niedziel. Fundacja zbierać będzie środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Orkiestra skupiać się będzie przede wszystkim na takich dziedzinach medyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

wosp.jpg