fot. PPnS

Wojewódzki finał konkursu Poznaj Polskę na Sportowo

27 października 2022 r. w Muzeum II Wojny Światowej odbył się pomorski finał konkursu Poznaj Polskę na Sportowo. Do rywalizacji przystąpiły dziewczynki i chłopcy z całego województwa wyłonieni w pierwszym etapie konkursu, który miał formę on-line.


W czwartkowe popołudnie młodzi pasjonaci piłki nożnej stawili się w Gdańsku. Towarzyszyły im całe rodziny, które wspierały i dodawały otuchy, zwłaszcza najmłodszym uczestnikom. Pierwsza kategoria wiekowa obejmowała dzieci w wieku 6-9 lat i to właśnie tu były największe emocje. Kolejna grupa to dziewczynki i chłopcy w wieku 10-14 lat. Stawkę zamykali uczniowie w wieku 15-19 lat. W kuluarach można odczuć było ducha rywalizacji i podekscytowanie. Napięcie wśród uczestników skutecznie rozładowywał prowadzący finał – Wojtek Kuchta. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz gadżety związane z Reprezentacją Polski. Nasi goście, przy okazji wizyty w Gdańsku, zwiedzali wystawę poświęconą stuleciu klubu Sportowego Gedania 1922 Gdańsk oraz otrzymali upominki od Muzeum II Wojny Światowej.Zwycięzcy każdej kategorii wiekowej (dziewczynka i chłopiec) zagwarantowali sobie udział w trzecim, ostatnim etapie, który zaplanowany jest na 17 listopada 2022 r. Przedstawiciele Pomorza pojadą z opiekunami do Warszawy, gdzie najpierw obejrzą mecz reprezentacji Polski na Stadionie Narodowym, a następnego dnia staną w szranki z reprezentantami pozostałych województw. Wielki finał odbędzie się w Telewizji Polskiej.

Poznaj Polskę na Sportowo to wspólny projekt Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. W ramach projektu przeprowadzany jest konkurs z wiedzy na temat piłki nożnej, jak również od sierpnia funkcjonuje program umożliwiający klubom nieodpłatny udział w meczach reprezentacji oraz meczach wybranych klubów szczebla centralnego. Kluby zrzeszone w PZPN mają możliwość ubiegania się o nieodpłatne bilety dla swoich juniorów, zwrot kosztów dojazdu oraz zwrot kosztów wyżywienia dla podopiecznych jadących na zawody w ramach projektu. Szczegóły dotyczące programu znajdą Państwo w artykule:

https://www.pomorski-zpn.pl/aktualnosci/poznaj-polsk%C4%99-na-sportowo-zaczynamy/

Finał wojewódzki Konkursu Poznaj Polskę na Sportowo zorganizowany został we współpracy z Muzeum II Wojny Światowej.

poznaj Polskę 1

poznaj Polskę 2

poznaj Polskę 3

poznaj Polskę 4

poznaj Polskę 5

poznaj Polskę 6

poznaj Polskę 7

Poznaj Polskę 8

poznaj Polskę 9

poznaj Polskę 10

poznaj Polskę 11