fot. UKS Lotos Gdańsk

UKS Lotos Gdańsk sparował z Rakowem Częstochowa

W ramach okresu przygotowawczego do rundy wiosennej zawodnicy UKS Lotos Gdańsk zmierzyli się w Częstochowie z Rakowem. Uczniowie klasy Pomorskiego ZPN z rocznika 2006 wygrali 5:1, zaś ich o rok młodsi koledzy przegrali 0:1.


2006

Raków Częstochowa - UKS Lotos Gdańsk 1:5
Bramki:
20' Bełz (asysta Mikołajewski)
45' Oleksiewicz (asysta Mikołajewski)
49' Oleksiewicz (asysta Bełz)
65' Oleksiewicz (asysta Kolasa)
74' Oleksiewicz (asysta Pituch)

Skład: Ryszewski - Leopold, Pituch, Elwart, Pawłowski - Bełz, Rapińczuk, Wiśniewski, Mikołajewski, Niepsuj, Kowalski
Ponadto zagrali: Karbowiak, Kolasa, Oleksiewicz, F. Groth, N. Groth, Flis, Śliwoski, Siemko, Barbugli, Borski

Krzysztof Wilk (trener UKS Lotos Gdańsk): Wielkie brawa dla chłopaków za dobrą i skuteczną grę w tak ciężkich warunkach atmosferycznych. Przez pierwszy kwadrans przewagę mieli gospodarze, ale później to my zaczęliśmy grać odważniej. Zmieniliśmy taktykę gry w obronie z grą 1x1. Wysoki pressing spowodował, że zespół Rakowa nie był w stanie skutecznie prowadzić gry. Zaliczyliśmy dużo przechwytów w środku pola, co zaowocowało licznymi, składnymi i kombinacyjnymi akcjami w ataku. Po przerwie również zagraliśmy skutecznie dokładajac kolejne bramki. Podsumowując, cieszy poprawa gry w obronie całego zespołu w porównaniu do ostatniego meczu.


2007

Raków Częstochowa - UKS Lotos Gdańsk 1:0

Skład: Kamil Nowak, Dawid Grzenkowicz, Damian Jaroszewicz, Wiktor Winiarski, Franciszek Bladowski, Adrian Czyżewski, Kacper Nowak, Oskar Śliwowski, Jakub Pławski, Euzebiusz Belka, Natan Jóskowski
Ponadto zagrali: Adam Paprocki, Jakub Tyborczyk, Oskar Śliwiński, Tomasz Piekut, Igor Szyszło, Bruno Perski, Adrian Słomiński, Kacper Rosłon, Fabian Bukowski, Martin Małkowski

Sztab szkoleniowy: Łukasz Godlewski, Damian Fos, Krystian Świst

Wypowiedź do meczu: Kolejna wartościowa gra kontrolna za nami. Jesteśmy zadowoleni z przebiegu gry, jednak zabrakło jakości w zakończeniu gry pod bramką przeciwnika. Między innymi dwie minuty przed straconą bramką nie wykorzystaliśmy rzutu karnego. Dziękujemy osobom odpowiedzialnym za projekt, za umożliwienie rywalizacji na wysokim poziomie. Zdobyliśmy kolejne doświadczenie i poczyniliśmy kolejny krok w rozwoju zawodników. Na naszym meczu byli absolwenci projektu z rocznika 2005, którzy aktualnie są zawodnikami akademii Rakowa, Nikodem wychowanek Cartusii oraz Łukasz wychowanek AP KP Gdynia.