fot. uefau15_1

UEFA U15 Development - dzień nr 1

W poniedziałek na Stadionie Miejskim w Sztumie odbyły się dwa spotkania w ramach turnieju UEFA U15 Development. Zwyciężały reprezentacje USA i Rosji.


Jako pierwsi do gry przystąpili Amerykanie i Islandczycy. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie po stałych fragmentach gry. Lepsze wrażenie sprawiali reprezentanci USA. Dysponowali lepszymi warunkami fizycznymi, nienaganną techniką i grą zespołową. Piłka im nie przeszkadzała, jednak nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe. Tych w całym meczu było niewiele.

USA – Islandia 2:1
1:0 - 12' Pranav DuBroff
1:1 - 24' Anor Clausten
2:1 - 34' Francis Jacobs

<span id="selection-marker-1" class="redactor-selection-marker" data-verified="redactor"></span>

Drugie spotkanie było żywsze, akcje przenosiły się z jednej strony boiska na drugą. Polacy stracili gola po własnym błędzie, ale szybko odrobili stratę i doprowadzili do remisu. Stroną wiodącą byli biało-czerwoni, którzy stworzyli wiele dogodnych sytuacji strzeleckich. Tego dnia jednak zawodziła skuteczność, a w bramce Rosjan dwoił się i troił Korets Nikita. Po zmianie stron goście objęli prowadzenie po strzale z rzutu karnego. W ten sam sposób mogliśmy doprowadzić do remisu, ale jedenastkę źle wykonał Oliwier Sławiński.

Polska – Rosja 1:2
0:1 - 9' Denis Pushkarev
1:1 - 13' Dawid Zięba
1:2 - 52' Denis Pushkarev (k.)

Za współorganizację dzisiejszego dwumeczu dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Sztum Panu Leszkowi Taborowi oraz zastępcy dyrektora Panu Bogdanowi Owsianemu wraz z całym zespołem Sztumskiego Centrum Kultury.

W środę przenosimy się do Malborka i Nowego Dworu Gdańskiego.

<span id="selection-marker-1" class="redactor-selection-marker" data-verified="redactor"></span>