fot. UEFA Playmakers

UEFA Playmakers

Poznaj piłkę nożną dzięki zabawie i historiom Disneya!


UEFA Playmakers to innowacyjny program dla dziewczynek w wieku od 5 do 8 lat. Zapisz się na zajęcia w swoim mieście na laczynaspilka.pl/playmakers

Na zajęciach wcielimy się w bohaterów bajek z wytwórni Walta Disneya i poprzez zabawę oraz opowiadanie historii wejdziemy do świata piłki nożnej. 

Misja

Naszą misją jest sprawić, by więcej dziewczynek zakochało się w piłce nożnej. Chcemy pomóc im dbać o zdrowie i budować ich pewność siebie, nawiązywać przyjaźnie i zdobywać ważne umiejętności życiowe.

Idea

UEFA, we współpracy z firmą Disney oraz Polskim Związkiem Piłki Nożnej, proponuje innowacyjne podejście, które wprowadza dziewczynki do gry w piłkę nożną poprzez zabawę i opowiadanie historii. W ramach projektu w całej Polsce powstało 30 ośrodków. Przeszkolona kadra prowadzi w nich zajęcia, których scenariusze oparte są na filmach Disneya. W każdym ośrodku co pół roku nowa grupa co najmniej 30 dziewczynek bierze udział w bloku składającym się z 10 sesji treningowych. Co rok zmienia się również film będący motywem przewodnim zajęć.

Cel

Zachęcenie dziewczynek do piłki nożnej poprzez środowisko stworzone specjalnie dla nich, skoncentrowane na zabawie, przyjaźniach i aktywności fizycznej. Przekazanie kadrze szkoleniowej nowej, dostosowanej do grupy docelowej metodologii, która wykorzystuje wyobraźnię jako narzędzie nauczania i treningu umiejętności piłkarskich.
Podniesienie poziomu sprawności ogólnej u dziewczynek i stworzenie trwałego przywiązania ich do piłki nożnej.

Dla kogo?

Program jest przeznaczony wyłącznie dla dziewczynek w wieku od 5 do 8 lat, które nigdy wcześniej nie brały udziału w zajęciach piłkarskich, oraz nie należą do żadnego klubu piłkarskiego.

Cele edukacyjne

Rozwijanie podstawowych umiejętności ruchowych, które wyposażają dziewczynki w umiejętności potrzebne do uprawiania sportu. Stworzenie dziewczynkom okazji do poznania piłki nożnej i zapoznania się z podstawowymi umiejętnościami, jakich ona wymaga. Rozwijanie wartości i umiejętności życiowych, które wykraczają poza futbol i przydają się w życiu codziennym, takich jak szacunek, praca zespołowa i rozwiązywanie problemów.