fot. u20_kadra

U-20: Polacy zagrają ze Szwajcarią i Norwegią

Zapraszamy na mecze reprezentacji narodowych w kategorii U-20. 14 listopada w Chojnicach Polska zmierzy się ze Szwajcarią. 18 listopada biało-czerwoni w Bytowie zagrają z Norwegią.


Po turnieju UEFA U15 Development, gdzie gościliśmy reprezentacje Rosji, USA, Islandii czas na kadry o pięć lat starsze. Będziemy mieć przyjemność podjąć drużyny Szwajcarii i Norwegii.

787878

14 listopada, w czwartek o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim Chojniczanka 1930 przy ul. Mickiewicza 12 w Chojnicach Polska zagra ze Szwajcarią. Jest to mecz w ramach towarzyskiego Turnieju Ośmiu Narodów. Oprócz Polaków i Szwajcarów grupę tworzą reprezentacje Włoch, Niemiec, Portugalii, Holandii, Anglii i Czech. Do tej pory rozegrano cztery kolejki. Polacy z jednym zwycięstwem i trzema porażkami zajmują siódme miejsce. Z kolei Szwajcarzy jak dotąd bez zwycięstwa, z dwoma remisami i dwiema porażkami. Liderem są Włosi z dorobkiem 10 punktów, przed Niemcami (9pkt.).

Wyniki Polski:
Włochy – Polska 2:0
Polska – Portugalia 0:1
Niemcy – Polska 3:4 (Tomasz Makowski, MarcelZylla, Dawid Kurminowski, Łukasz Poręba)
Polska – Holandia 1:2 (Tomasz Makowski)

Wyniki Szwajcarii:
Portugalia – Szwajcaria 2:2
Szwajcaria – Anglia 0:1
Szwajcaria – Czechy 1:1
Szwajcaria – Niemcy 0:1

Tabela
1.Włochy 10 (10:5)
2.Niemcy 9 (10:7)
3.Portugalia 5 (7:7)
4.Holandia 5 (4:4)
5.Anglia 5 (3:5)
6.Czechy 4 (6:7)
7.Polska 3 (5:8)
8.Szwajcaria 2 (3:5)

879087908

18 listopada, w poniedziałek o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Bytowie przy ul. Mickiewicza 13 biało-czerwoni zagrają towarzysko z Norwegią. Ekipa ze Skandynawii w październiku rozegrała dwie gry kontrolne, które zakończyły się ich porażkami 2:3 ze Szwecją i 1:2 z Francją. Norwegowie w maju tego roku byli uczestnikiem Mistrzostw Świata U-20, które odbywały się na terenie naszego kraju. To w Lublinie objawiła się gwiazda, jaką dziś jest Erling Braut Haaland. Zawodnik ten w meczu z Hondurasem strzelił 9 bramek w wygranym spotkaniu 12:0. Haaland jest zawodnikiem Salzburga, dla którego strzela gole w Lidze Mistrzów. Haalanda zapewne w Bytowie nie zobaczymy, ale mecze U20 są dowodem, że być może będziemy świadkami objawień kolejnych talentów.

Selekcjoner Polski U-20 Jacek Magiera podał na razie listę zawodników z lig zagranicznych na oba spotkania:
Jakub Bednarczyk (FC St. Pauli)
Jakub Kiwior (MSK Zilina)
Dawid Kurminowski (MSK Zilina)
Adrian Stanilewicz (Bayer Leverkusen)
Marcel Zylla (Bayern Monachium)


Wstęp na mecze jest bezpłatny. Darmowe bilety będzie można odbierać w kasach przed meczem. Grupy zorganizowane powinny wysłać zapotrzebowanie na bilety na adres mailowy: u20bilety@pomorski-zpn.pl.

W dniu meczu zamówienia grupowe nie będą już przyjmowane.

WAŻNE: Grupy, które już kontaktowały się w sprawie biletów z klubem Chojniczanka Chojnice lub z klubem Bytovia Bytów nie muszą dublować zamówień.
Kasy otwarte będą w dniu meczu na 2 godziny przed zawodami.
Zamówienia grupowe należy odbierać w dniu meczu w kasie stadionu w godzinach:
Chojnice (14 listopada, czwartek) - 14.00-15.30
Bytów – (18 listopada, poniedziałek) - 15.00-16.30
Po wyznaczonej godzinie, bilety trafią do wolnej dystrybucji.

Ze względu na ograniczoną ilość biletów wysłanie zapotrzebowania nie jest tożsame z przyznaniem biletów. Za każdym razem otrzymają Państwo odpowiedź zwrotną.

Współorganizatorami i gospodarzami meczów są burmistrz Chojnic Arseniusz Finster i burmistrz Bytowa Ryszard Sylka. We współorganizację wydarzenia czynnie włączyły się również kluby MKS Chojniczanka Chojnice oraz MKS Bytovia Bytów.

Aplikacje o akredytacje dziennikarskie na wydarzenia prosimy kierować pod adres akredytacja@pomorski-zpn.pl 
Wniosek powinien zawierać imię, nazwisko, dane kontaktowe, rodzaj akredytacji (PRESS/FOTO) oraz instytucję, którą dziennikarz reprezentuje.