U-19: Polacy liderem, ale jeszcze niepewni awansu

Za nami dwa kolejne spotkania w ramach Turnieju Kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy U-19. Po emocjonującym i trzymającym w napięciu do samego końca spotkaniu, reprezentacja Włoch pokonała drużynę Bośni i Hercegowiny 3:2, natomiast reprezentacja Polski wygrała swoje spotkanie z Estonią 2:0.

Przed sobotnim spotkaniem w Rumi obydwa zespoły stały pod ścianą. Po porażkach w pierwszej kolejce, zarówno Włosi, jak i Bośniacy musieli wygrać, by do końca liczyć się w walce o awans. Spotkanie miało emocjonujący przebieg, a bramkę ustalającą wynik spotkania Włosi zdobyli dopiero w 88 minucie za sprawą wchodzącego z ławki w drugiej połowie Luisa Hasy.

Włochy - Bośnia i Hercegowina 3:2 (1:1)
Bramki: Vignato 2' (k), 63' (k), Hasa 88' - Šakota 38', Prskalo 74'

Włochy: Mastrantonio (B) - Missori, Regonesi (83’, Kayode), Dellavalle, Stivanello – Faticanti (75’, Lipani), Kumi, Di Maggio (75’, Amatucci), - Vignato, D'Andrea (83’, Hasa), Turco (89’, Raimondo)

Bośnia i Hercegowina: Pršlja (B) - Smajic, Pestic, Ramić, Mulalić - Krdžalić, Šakota (89’, Kocević), Mešanović (89’, Plavcić), Kovač, Ališah (68’, Prskalo) – Kahvić

W drugim sobotnim spotkaniu, które zostało rozegrane na Stadionie Miejskim w Gdyni, Polacy pokonali Estończyków 2:0. Po nieco nerwowym początku meczu, podopieczni selekcjonera Marcina Brosza przejęli kontrolę nad przebiegiem wydarzeń na boisku, swoją przewagę dokumentując strzeleniem w drugiej połowie spotkania dwóch bramek.

Polska - Estonia 2:0 (0:0)
Bramki: Tomasz Pieńko 65 (k), 68

Polska:  Zych - Matyjewicz, Michalski, Drapiński - Bugaj (79’, Kolan), Kozubal, Kowalczyk (46;, Urbański), Oyedele, Brzozowski (88’, Kurowski) - Antczak (46’, Chmiel), Mucha (46’, Pieńko).

Estonia: Nõmm - Palutaja, Vaher, Kane, Merilai - Luts (46’, Švedovski), Sakarias, Vetkal, Sillamaa (65’, Kondratski) - Orlov (75’, Lehtmets), Eerme (46’, Õunapuu).

Sytuacja w tabeli przed ostatnią serii gier jest bardzo korzystna dla reprezentacji Polski. Naszym zawodnikom wystarczy remis w spotkaniu z Włochami, by zapewnić sobie awans do dalszej fazy eliminacji. W przypadku porażki, trzeba będzie liczyć na korzystny rezultat w rozgrywanym równocześnie meczu Estonii z Bośnią i Hercegowiną. Obydwa mecze odbędą się we wtorek 27 września o godzinie 14:00 na obiektach w Rumi i Gdyni.

Polska - Włochy, Stadion Miejski w Gdyni
Darmowe bilety będzie można odbierać w kasie numer 2 od strony ulicy Małokackiej. Kasa uruchomiona zostanie o godzinie 12:00

Estonia - Bośnia i Hercegowina, Stadion Miejski w Rumi
Darmowe bilety będzie można odebrać w centrum akredytacji, które jest usytuowane na wejściu do hali sportowej.

Mecze w Rumi organizowane są we współpracy z Burmistrzem Miasta Michałem Pasiecznym oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Rumi. Partnerami wydarzenia są Rumia Invest Park oraz rumskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych.

Mecze w Gdyni organizowane są we współpracy z Prezydentem Miasta Wojciechem Szczurkiem oraz Gdyńskim Centrum Sportu.