fot. Kadra Pomorskiego ZPN (r. 2007)

Trzy punkty w Solcu Kujawskim

5 maja w Solcu Kujawskim mierzyły się kadry Kujawsko-Pomorskiego ZPN i Pomorskiego ZPN. Drużyna z rocznika 2007 prowadzona przez trenerów Pawła Wypija i Łukasza Godlewskiego wygrała 4:0, zaś ich młodsi koledzy z rocznika 2008 prowadzeni przez trenerów Rafała Kaczmarczyka i Arkadiusza Janora przegrali 1:2.


Rozgrywki i Puchar im. Kazimierza Deyny, kategoria wiekowa U-14 (C2 – rocznik 2007)

Warmińsko-Mazurski ZPN - Podlaski ZPN 0:3
Kujawsko-Pomorski ZPN - Pomorski ZPN 0:4

Bramki:
0:1 - 34' Jakub Adkonis 
0:2 - 40' Jakub Adkonis (asysta Wiktor Winiarski)
0:3 - 49' Jakub Adkonis (asysta Jakub Pławski)
0:4 - 56' Euzebiusz Belka (asysta Jakub Pławski)

Kadra Pomorskiego ZPN: Kamil Nowak (UKS Lotos Gdańsk) - Borys Jesionowski (Lechia Gdańsk), Kacper Potulski (Lechia Gdańsk), Wiktor Winiarski (UKS Lotos Gdańsk), Franciszek Bladowski (UKS Lotos Gdańsk) - Igor Brzyski (Lechia Gdańsk), Kacper Nowak (UKS Lotos Gdańsk) - Alan Wiśniewski (Lechia Gdańsk), Oskar Treder (Lechia Gdańsk), Natan Jóskowski (UKS Lotos Gdańsk) - Jakub Adkonis (Olimpijczyk Kwakowo)

Grali również: Jakub Pławski (UKS Lotos Gdańsk), Euzebiusz Belka (UKS Lotos Gdańsk), Oskar Śliwowski (UKS Lotos Gdańsk), Oskar Lenc (Lechia Gdańsk), Miłosz Kaczmarek (SI Arka Gdynia), Julian Woźniak (Lechia Gdańsk), Kamil Jakubiak (UKS Lotos Gdańsk)

Paweł Wypij: Bardzo się cieszymy, że mimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią wróciliśmy do rywalizacji. Oceniamy, że nasza gra na tym etapie przygotowań wyglądała dobrze. Zawodnicy starali się realizować założenia zarówno w fazie atakowania jak i bronienia. Jak widać po wyniku dość skutecznie. Sporo radości przynosi nam rozwój indywidualny zawodników, który mamy okazję obserwować. Wraz z nim oczywiście "rośnie" również drużyna, co jest oczywiste. Nasze rozmowy, analizy przynoszą wymierne efekty, co oznacza, że świadomość zawodników wraz z każdym naszym spotkaniem rośnie. Nie możemy zapominać o pracy wykonywanej w macierzystych klubach, dlatego chcemy serdecznie podziękować trenerom klubowym, z którymi współpraca układa się w sposób wzorowy. To także ich sukces. Z niecierpliwością czekamy na kolejny mecz, w którym będziemy mieli okazję rywalizować w Warmińsko-Mazurskim ZPN. Naszym dzisiejszym rywalom gratulujemy dobrej postawy i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach.

Bramki z tego meczu można zobaczyć TUTAJ.

Tabela mecze punkty bramki
1. Podlaski ZPN 4 9 9-4
2. Pomorski ZPN 4 9 13-5
3. Warmińsko-Mazurski ZPN 4 3 7-12
4. Kujawsko-Pomorski ZPN 4 3 8-16

Rozgrywki o Puchar im. Kazimierza Górskiego, kategoria wiekowa U-13 (D1 – rocznik 2008)

Warmińsko-Mazurski ZPN -  Podlaski ZPN 1:2
Kujawsko-Pomorski ZPN - Pomorski ZPN 2:1

Bramka: Igor Zyntek (Jaguar Gdańsk)

Kadra Pomorskiego ZPN: Jakub Zieliński, Tymoteusz Tworkowski, Igor Zyntek, Szymon Gościcki, Leon Dmochowski, Filip Szymański (Jaguar Gdańsk), Natan Sobiech, Oliwier Sak, Nikodem Chyliński, Jeremi Iwanicki, Szymon Dziedzia, Oskar Żakowiecki (Lechia Gdańsk), Adam Giedrys (Arka Gdynia), Igor Hasa (Wierzyca Pelplin), Wiktor Pionk (Gryf Tczew), Hubert Hapka (Sparta Sycewice)

Arkadiusz Janor: Z przebiegu całego spotkania czujemy spory niedosyt. Chłopcy włożyli sporo zdrowia w ten mecz. Patrząc na walory czysto piłkarskie zaprezentowaliśmy się naprawdę pozytywnie. Przeciwnicy wykorzystując swoje bardzo dobre warunki fizyczne w prosty, ale skuteczny sposób kilka razy zagrozili naszej bramce strzelając w końcowym rozrachunku dwa gole. Przed nami dwa spotkania w czerwcu, w których jeszcze wszystko, w kontekście awansu, zależy od nas. Widać było w chłopcach sportową złość, co jest pozytywem. Zawsze powtarzamy, że musimy patrzeć na siebie, więc zakasujemy rękawy i wracając do klubów dalej ciężko pracujemy. 

Mecze na poziomie kadr wojewódzkich są doskonałym przetarciem dla zawodników. Dzięki takim spotkaniom mogą oni zobaczyć, co jeszcze muszą poprawić. Intensywność gry też jest zdecydowanie wyższa niż np. w lidze wojewódzkiej, co jest kolejnym atutem.

Bardzo dziękujemy trenerom klubowym za współpracę.

Tabela mecze punkty bramki
1. Kujawsko-Pomorski ZPN 4 9 7-4
2. Pomorski ZPN 4 6 4-4
3. Warmińsko-Mazurski ZPN 4 6 7-5
4. Podlaski ZPN 4 3 3-8

Szkolenie kadr Pomorskiego ZPN współfinansowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

logo_UM_PZPN.png