Świetne wyniki Kadr Dziewcząt

Kadry Dziewcząt Pomorskiego ZPN zanotowały wysokie zwycięstwa w meczach z reprezentacjami Kujawsko-Pomorskiego ZPN.

Cztery kolejki wystarczyły naszym juniorkom, aby zapewnić sobie miejsce w finałach Mistrzostw Polski.

W spotkaniu z Kujawsko-Pomorskim ZPN, rozegranym 19 marca 2019 w Toruniu, nasz zespół zwyciężył zdobywając trzy bramki, nie tracąc przy tym żadnej. Jednak, początkowo,przebieg spotkania nie wskazywał, że zwycięstwo kadry Pomorskiego ZPN będzie tak okazałe.

Pierwszy kwadrans przebiegał pod dyktando pomorzanek, jednak nie udało się skutecznie zakończyć akcji wykreowanych przez Oliwię Bidę oraz Magdalenę Sobal. Potężne uderzenie tej drugiej również nie znalazło drogi do siatki. Końcówka pierwszej połowy to dominacja gospodyń, jednak pewnie broniła Natalia Niemaszyk. Do przerwy utrzymywał się więc bezbramkowy remis.

Tylko dziewięć minut gry w drugiej połowie wystarczyło, aby spotkanie zaczęło się układać po naszej myśli – najpierw Julia Formela zagrała precyzyjnie do Magdy Sobal, a ta, pewnym uderzeniem, pokonała bramkarkę przeciwniczek.

Niedługo później Natalia Dudzińska zagrała wzdłuż bramki, a akcję zakończyła Oliwa Bida. W kolejnej dobrej akcji naszych piłkarek Natalia Niemaszyk, długim podaniem, uruchomiła Magdalenę Sobal, która po raz drugi znalazła drogę do bramki i tym samym ustaliła wynik spotkania na 3:0.

Pewne zwycięstwo, dało nam czwartą kolejną wygraną i komplet punktów, który zapewnił nam awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Do rozegrania pozostały nam dwie kolejki, w których zagramy na wyjeździe z kadrą województwa warmińsko-mazurskiego, a w ostatnim meczu, w Gdyni, podejmiemy kadrę Podlaskiego ZPN.

Finały odbędą się pod koniec czerwca w Gorzowie Wielkopolskim.

Kujawsko - Pomorski ZPN - Pomorski ZPN 0:3 (0:0)

Trenerzy: Robert Chałaszczyk, Mateusz Sroka, Maciej Gemborys.

Reprezentacja województwa pomorskiego wystąpiła w składzie:

Niemaszyk, Dziadzio, Ziewiec, Podsiadło (Pogoń Tczew), Pińska, Dudzińska, Mrozewska, Żukowska, Tarnawska ( Akademia Piłkarska LG Gdańsk), Marszałek, Sitarz, Kowalska, Latoszek (Sztorm Gdańsk), Bida, Formela (Radunia Stężyca), Sobal (Gryf Tczew), Mierzejewska (UKS Dragon Bojano), Bukowska (Kaszubia Kościerzyna).

Bramki: Sobal (2), Bida

Reprezentacja piłkarek województwa pomorskiego Kadry U14 wygrała swój wyjazdowy mecz z reprezentacją  Kujawsko-Pomorskiego ZPN 12:0 ( 7-0).

Zespół z naszego województwa od samego początku spotkania przejął inicjatywę i zdominował wydarzenia na boisku. Zawodniczki dłużej utrzymywały się przy piłce i stwarzały sobie z każdą minutą coraz więcej sytuacji do zdobycia gola, czego efektem było zdobycie 5-ciu bramek obchodzącej w tym dniu 14 -tych urodzin Celiny Cupy. Na uwagę ponadto zasługuje fakt debiutu nowo powołanych zawodniczek Kaliny Szafraniec, Oliwi Gadawskiej, Agaty Murawskiej oraz strzelczyni bramki Barbary Potomskiej.

Kujawsko - Pomorski ZPN - Pomorski ZPN 0:12 (0:7)

Trenerzy: Karol Złonkiewicz, Hanna Dryja, Maciej Gemborys

Landowska (GOSRiT Luzino), Martyka (AP KP Gdynia), Garcon, Ignatowicz, Komossa (Akademia Piłkarska LG Gdańsk), Cyman (Olimpico Malbork), Murawska (GKS Żukowo), Gadawska (KS Klif Chłapowo), Krampa (LZS Bojano), Orłowska, Karwacka ( MKS Chojniczanka Chojnice), Grzywińska (MKS Gryf Tczew), Jędrzejewska, Łapińska Bławat, Potomska, Szafraniec (Pogoń Tczew), Cupa (UKS Lider Rychnowy).

Bramki: Cupa (5), Grzywińska (2), Karwacka (2), Jedrzejewska (2), Potomska

Szkolenie kadr Pomorskiego Związku Piłki Nożnej współfinansowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.