Stowarzyszenie Sędziów w IV rundzie Pucharu Polski

Stowarzyszenie Sędziów Pomorskiego Związku Piłki Nożnej we wtorkowym spotkaniu rywalizowało z Zatoką 95 Puck w ramach trzeciej rundy wojewódzkiego Pucharu Polski. Sędziowie wygrali 4:0 i tym samym awansowali do czwartej rundy, co jest najlepszym wynikiem tej drużyny.

Początek meczu był nieco chaotyczny w wykonaniu drużyny sędziów. Z upływającym czasem zaczęli przejmować inicjatywę i częściej gościli na połowie Zatoki 95 Puck. W 21 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Łukasz Kofluk. Kąśliwy strzał, mokra murawa i kozioł sprawiły problemy bramkarzowi, który ostatecznie skapitulował. Sędziowie dążyli do podwyższenia prowadzenia i skutecznie to uczynili na pięć minut przed przerwą. Dwójkowa akcja Łukasza Budy i Jakuba Bartlewskiego, ten drugi dograł do Łukasza Kofluka, który z bliska trafił do pustej bramki. Bardzo ładna i składna akcja.

W przerwie meczu humory dopisywały, ale przyszedł moment, że trzeba było znów wejść na maksymalny poziom koncentracji, bo 2:0 to często niebezpieczny wynik.

W 48 minucie kolejny gol dla sędziów. Łukasz Kofluk wypuścił w uliczkę Jakuba Bartlewskiego, który przelobował bramkarza i podwyższył wynik na 3:0. W kolejnych minutach w zespole sędziów wkradło się trochę rozluźnienia. Rywale wyprowadzali sporo ataków i tym samym coraz częściej zagrażali bramce gospodarzy. Rafał Hoppe nie nudził się w bramce i miał co robić. W drugiej połowie Zatoka 95 oddała aż siedem celnych strzałów. W 87 minucie jedna z akcji zakończyła się podyktowaniem rzutu karnego. Rafał Hoppe i w tej sytuacji wyszedł górą broniąc strzał z jedenastu metrów. Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Kropkę nad i postawił Orest Lewosiuk, który precyzyjnym strzałem ustalił wynik meczu.

Po meczu radości nie krył kapitan drużyny Łukasz Kofluk Najważniejsze dla mnie jest zawsze dobro drużyny. Liczby po dzisiejszym spotkaniu cieszą, ale najbardziej raduje awans, na który zapracował cały zespół.

Przypomnijmy, Łukasz Kofluk zanotował w tym spotkaniu dwie bramki i asystę, ale jednym z bohaterów był Rafał Hoppe, który oprócz rzut karnego wybronił pozostałe 8 celnych strzałów i tym samym zachował czyste konto.

Stowarzyszenie Sędziów Pomorskiego ZPN – Zatoka 95 Puck 4:0 (2:0)
1:0 – 21’ Łukasz Kofluk
2:0 – 40’ Łukasz Kofluk
3:0 – 48’ Jakub Bartlewski
4:0 – 89’ Orest Lewosiuk
Skład: Hoppe – Knopik, Adamonis, Stadnicki, Kazimieruk (62’ Sulikowski), Jasina, Groń (65’ Płókarz), Buda, Bartlewski, Wiech (15’ Lewosiuk), Kofluk (55’ Sadowski)

Sędziowali: Rafał Brieger (sędzia główny), Krzysztof Świgoń (sędzia asystent 1), Ania Masztalerz (sędzia asystent 2)

Wyjściowa jedenastka, w górnym rzędzie od lewej: Łukasz Kofluk, Jewgienij Adamonis, Łukasz Groń, Rafał Hoppe, Łukasz Buda, Kamil Stadnicki. W dolnym rzędzie od lewej: Filip Jasina, Mateusz Wiech, Konrad Knopik, Jakub Bartlewski, Rafał Kazimieruk

W 62 minucie na boisko wszedł najbardziej doświadczony zawodnik w drużynie sędziów Dominik Sulikowski, który swoim występem wprowadził wiele spokoju w środku boiska

Łukasz Kofluk, który do dwóch bramek zanotował asystę

Pamiątkowe zdjęcie po meczu. W górnym rzędzie od lewej: Jewgienij Adamonis, Kamil Stadnicki, Rafał Hoppe, Łukasz Buda, Dominik Sulikowski, Wojciech Płókarz, Łukasz Kofluk. W dolnym rzędzie od lewej: Filip Jasina, Jakub Bartlewski, Orest Lewosiuk, Dominik Sadowski, Konrad Knopik. Na zdjęciu brakuje: Rafał Kazimieruk, Łukasz Groń, Mateusz Wiech.