Sparta lepsza od Wietcisy w pierwszym meczu barażowym

Wróciliśmy do sportowej rywalizacji! Sparta Sycewice pokonała w Skarszewach Wietcisę 3-2 (1-0) w pierwszym meczu barażowym o awans do IV Ligi.

Początek meczu zdecydowanie należał do gospodarzy, którzy od początku wysoko zaatakowali zawodników Sparty Sycewice. Na efekty długo nie trzeba było czekać. Już w 12 minucie strzałem głową Bartłomiej Trzoska dał prowadzenie miejscowym. Po zdobyciu gola na 1-0 mecz toczył się głównie w środkowej strefie boiska. Wynik do przerwy nie uległ zmianie. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy, po samobójczym trafieniu Jarosława Cudziło, Wietcisa Skarszewy prowadziła 2-0 i mogło się wydawać, że nic złego w tym meczu już gospodarzom nie grozi. Zawodnicy gości jednak szybko otrząsnęli się po bramce samobójczej i za sprawą Łukasza Skierki, który wykorzystał rzut karny, zmniejszyli dystans do rywali. W 71 minucie Jarosław Cudziło odkupił swoje winy i pewnym strzałem z pola karnego doprowadził do wyrównania. W 73 minucie na boisku pojawił się Damian Kopciński i 6 minut później to właśnie on został bohaterem Sparty. Jego uderzenie po długim rogu zaskoczyło bramkarza gospodarzy i dało prowadzenie 3-2 drużynie z Sycewic, którego nie oddali już do końca zawodów. W pierwszym niezwykle emocjonującym meczu Sparta Sycewice pokonała 3-2 Wietcisę Skarszewy i w doskonałych nastrojach przystąpi do drugiego meczu barażowego. 20 czerwca o godzinie 17:00 Sparta Sycewice będzie gościć u siebie Chojniczankę II Chojnice.

Wietcisa Skarszewy - Sparta Sycewice 2-3 (1-0)