fot. Kadra Pomorskiego ZPN U-15

Sparing U-15 dziewcząt: Wielkopolski ZPN - Pomorski ZPN 3:1

Kadra Pomorskiego ZPN U-15 dziewcząt rozegrała kolejny sparing przed zbliżającym się III turniejem w ramach rozgrywek reprezentacji WZPN trampkarek U-15 im. Ireny Półtorak. Podopieczne trenera Karola Złonkiewicza uległy w Poznaniu 1:3 kadrze Wielkopolskiego ZPN. Jedyną bramkę dla naszych kadrowiczek strzeliła Aleksandra Neubauer.


Karol Złonkiewicz (trener kadry U-15 dziewcząt): Wczorajszy mecz to zasłużone zwycięstwo zespołu z Wielkopolski, a dla nas kubeł zimnej wody i lekcja pokory przed zbliżającym się turniejem kadr wojewódzkich w Cetniewie. Nasze zawodniczki niesione na fali ostatnich sukcesów przystąpiły do spotkania z dużą dozą pewności siebie. W rezultacie nie ustrzegliśmy się prostych błędów i łatwo straconych bramek. Momentami dało się zauważyć brak determinacji i woli zwycięstwa. Po przeanalizowaniu błędów z pierwszej połowy, obraz gry w drugiej odsłonie spotkania wyglądał nieco lepiej, jednak niewiele to zmieniło w perspektywie całego meczu. Podstawowe błędy, proste straty i brak skuteczności. Zarówno zawodniczki jak i my trenerzy mamy materiał do analizy, który przyda się przed zbliżającym się turniejem w Cetniewie. Wychodzimy jednak z założenia, że trzeba popełniać błędy, aby się na nich uczyć. „Nie da się odnieść bezbłędnego sukcesu”.

Pomorski ZPN: Abe Nina (AP Lotos Gdańsk), Gadawska Oliwia (AP Lotos Gdańsk), Gal Yuli (AP Lotos Gdańsk), Kosyn Maja (AP Lotos Gdańsk), Laska Aleksandra (AP Lotos Gdańsk), Neubauer Aleksandra ( AP Lotos Gdańsk), Ostopinka Marysia (AP Lotos Gdańsk), Pettke Małgorzata (AP Lotos Gdańsk), Rykowska Nikola (AP Lotos Gdańsk), Sieradzka Wiktoria (AP Lotos Gdańsk), Curyło Magda (AP Lotos Gdańsk), Łapińska Oliwia (AP Lotos Gdańsk), Kozłowska Wiktoria (Checz Gdynia), Sikorska Dominika (Checz Gdynia), Cielecka Oliwia (Błękitni Wejherowo), Zamojska Natalia (Błękitni Wejherowo), Potrykus Anna (Dragon Pomorze), Jaroń Agnieszka (LZS Dragon Bojano)

Turniej kadr WZPN odbędzie się w Cetniewie w dniach 6-8 maja. Mecze zostały zaplanowane na 7 maja (godzina 10:00 i 16:00) i 8 maja (godzina 10:00).


Szkolenie kadr Pomorskiego ZPN współfinansowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

logo_UM_PZPN.png