fot. Stewarding

Służby Informacyjne i Porządkowe na imprezy masowe oraz Stewarding

Klub MKS Chojniczanka Chojnice pragnie poinformować, że w dniach 4 i 5 lutego (sobota i niedziela) na stadionie Chojniczanki w Chojnicach odbędzie się szkolenie 2w1 tj., Służby Informacyjne i Porządkowe na imprezy masowe (tzw. „masówki”) oraz Stewarding - Polskiego Związku Piłki Nożnej.


Szkolenie przeprowadzą certyfikowani, doświadczeni trenerzy z firmy EMSA2012: Eugeniusz Samsel i Marcin Samsel. Szkolenie trwa dwa dni, a każdy uczestnik otrzyma dwa zaświadczenia uprawniające do pracy na imprezach masowych, w tym meczach piłki nożnej w ramach rozgrywek PZPN.

Zajęcia w sobotę (4.02.2023) w godz. 9.00 – 17.30, niedziela (5.02) w godz. 9.00-16.30. Szkolenie trwa dwa dni!

Zajęcia w atrakcyjnej, przystępnej formie z dużą ilością zdjęć, filmów i ćwiczeń praktycznych. W niedzielę, w ramach szkolenia odbędą się też (2,5h) zajęcia praktyczne na stadionie Chojniczanki. W trakcie tych zajęć uczestnicy poznają zasady bezpiecznej pracy na bramach wejściowych, murawie oraz trybunach stadionu. Poznają techniki przeglądania zawartości odzieży i bagażu widzów oraz zasad obserwacji tłumu i uczestników imprezy. W ramach programu zajęć uczestnicy też zapoznają się również ze środkami pirotechnicznymi i technikami ich neutralizacji na stadionach z wykorzystaniem środków ochrony przeciwpożarowej.

Kurs służb informacyjnych i porządkowych na imprezy masowe to podstawowe uprawnienia, jakie muszą posiadać pracownicy ochrony na imprezach masowych w Polsce, wymagane przez Ustawę o Bezpieczeństwie Imprez Masowych.

Kurs „Stewarding- najwyższa jakość organizacji imprez” jest centralnym szkoleniem PZPN z zakresu bezpieczeństwa stadionowego, a zgodnie z regulaminami rozgrywek każdy klub musi posiadać przeszkolonych, zarejestrowanych Stewardów na swoim stadionie, nawet na meczach niebędących imprezami masowymi. 

Cena szkolenia 2w1 to 380 pln od osoby.
PROMOCJA! - klub, który zgłosi minimum 4 osoby w ramach klubu na szkolenie, otrzyma zniżkę, a koszt szkolenia 2w1 wyniesie 320 pln. 

Jeżeli chcielibyście Państwo zgłosić grupę lub pojedyncze osoby na szkolenie w dniach 4-5 lutego prosimy o kontakt i przesłanie listy uczestników na adres mailowy: emsa2012@vp.pl lub mikolaj.szalewski@mkschojniczanka.pl

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny:

  • Marcin Samsel - EMSA2012 - tel. 601 64 95 66
  • Mikołaj Szalewski - MKS Chojniczanka Chojnice - tel. 730 720 497

PEŁEN PROGRAM SZKOLENIA (24 godziny dydaktyczne):

  • Moduł I - Imprezy masowe - charakterystyka

Co to jest impreza masowa? Zadania i obowiązki Organizatora oraz służb ochrony. Uprawnienia służb ochrony na imprezie publicznej. Czym się rożni bezpieczeństwo od zabezpieczenia. Zagrożenia na imprezach o charakterze publicznym

  • Moduł II - Zagadnienia prawne

Odpowiedzialność karna oraz ochrona prawna pracownika ochrony na imprezie masowej. Co to jest obrona konieczna i stan wyższej konieczności. Czym się różni służba informacyjna od porządkowej i jakie są ich uprawnienia. Kto i jakie środki przymusu bezpośredniego może używać na imprezie masowej

  • Moduł III - Służby informacyjne i porządkowe - istota pracy

Dzień pracy na imprezie masowej, jak się do niej przygotować. Główne obowiązki. Firmy zarządzania i zatrudnienia na imprezie masowej. Współpraca z Policją, Strażą Pożarną oraz innymi służbami państwowymi. Dynamiczna analiza ryzyka.

  • Moduł IV - Obsługa uczestnika imprezy masowej (komunikacja, zarządzanie, psychologia tłumu, zarządzanie tłumem, elementy socjologiczne imprezy masowej)
  • Moduł V - Bezpieczeństwo Pożarowe
  • Moduł VI - Techniki interwencji i zasady bezpieczeństwa członka służb info-porz – ćwiczenia praktyczne na stadionie.

Co to jest postawa bezpieczna. Jak bezpiecznie uciekać. Jak przeglądać zawartość odzieży i bagażu. Praca i bezpieczeństwo pracownika ochrony w newralgicznych miejscach na imprezie masowej. Ochrona osobista

  • Moduł VII - Pierwsza pomoc i organizacja działań ratowniczych
  • Moduł VIII - Sytuacje kryzysowe i organizacja akcji ewakuacyjnej

Rodzaje ewakuacji. Jak zachowują się ludzie podczas ewakuacji. Zarządzanie ewakuacją i współpraca służb.