fot. laczynaspilka.pl - Liga Europy

Ruszyła sprzedaż biletów na finał Ligi Europy UEFA w Gdańsku

UEFA poinformowała, że można aplikować o bilety na mecz finałowy Ligi Europy. Spotkanie odbędzie się 26 maja o godzinie 21:00 w Gdańsku. Zapisy na bilety potrwają do piątku, 7 maja do godz. 14:00. W finale wystąpią zwycięscy par półfinałowych Manchester United – AS Roma oraz Villarreal CF – Arsenal F.C.


Sprzedaż biletów na finał Ligi Europy UEFA odbywa się wyłącznie poprzez stronę UEFA.com. Wejściówki zostały podzielone na cztery kategorie cenowe. Kwoty wahają się między 40 a 130 euro. Najtańsze można nabyć na najniższe sektory za bramkami (kategoria 4), a najwyższe ceny dotyczą miejsc w centralnej części trybun (kategoria 1). Zgodnie z rozporządzeniem polskiego rządu, na chwilę obecną na trybunach zasiąść będzie mogło maksymalnie 9,5 tysiąca osób (25% obiektu). Łącznie 6000 biletów jest dostępnych dla kibiców. Po 2000 tysiące wejściówek otrzymają dla swoich fanów finaliści rozgrywek.

O bilety można aplikować za pośrednictwem oficjalnej strony UEFA. Każda osoba może ubiegać się maksymalnie o dwa wejściówki w danej kategorii. Bilety nie będą sprzedawane według kolejności zgłoszeń. Zamiast tego zostanie przeprowadzone losowanie w celu przydzielenia wejściówek po zakończeniu okresu składania wniosków. Osoby, które otrzymają bilety, zostaną o tym poinformowane na adres e-mail maksymalnie do 14 maja. Wszyscy uczestnicy imprezy będą musieli przestrzegać obostrzeń panujących aktualnie w Polsce, a także wszelkich zasad bezpieczeństwa podczas spotkania finałowego.

Sekcja z często zadawanymi pytaniami jest dostępna dla kibiców na UEFA.com i zawiera film instruktażowy dotyczący biletów mobilnych.

Liga Eurpopy plakat.jpg